Predseda parlamentného výboru pre oblasť digitalizácie, kultúry, médií a športu (DCMS) Julian Knight miliardárovi Muskovi koncom apríla písomne oznámil, že poslanci britského parlamentu "sa zaujímajú o vývoj situácie" v spojitosti s jeho návrhmi.
Poslanci sa podľa Knighta zaujímajú najmä o miliardárove plány na posilnenie systému overenia totožnosti osôb – čo je v súlade s požiadavkami predmetného parlamentného výboru voči britskej vláde.
Musk chce Twitter doplniť o nové funkcie, napríklad voľne prístupné algoritmy s cieľom zvýšiť dôveryhodnosť, odstránenie botov šíriacich nevyžiadané správy (spam) či zavedenie procesu overovania totožnosti pre všetkých používateľov.
Výbor sa podľa slov svojho predsedu usiluje nájsť rovnováhu medzi občianskymi slobodami a bojom proti "škodlivému a všadeprítomnému" zneužívaniu detí v on-line priestore.
Musk sa k pozvaniu ešte nevyjadril. Parlamentný výbor DCMS v minulosti nemal veľa úspechu pri predvolávaní si šéfov amerických spoločností, pripomína Sky News.
Rada riaditeľov Twitteru 25. apríla večer uviedla, že prijala Muskovu ponuku na kúpu v hodnote 44 miliárd dolárov (40,95 miliardy eur). Reakcie používateľov tejto sociálnej siete však boli rozličné a predaj ešte musia odobriť držitelia akcií a regulačné úrady, vysvetľuje Sky News.