Pri niektorých benzínových staniciach bol preto zavedený aj prídel "najviac päť litrov na nádrž", inde benzín či nafta nie sú vôbec.
Problém tkvie aj v tom, že ukrajinský trh bol predtým zásobovaný palivom hlavne z Ruska, Bieloruska a cez námorné prístavy, zatiaľ čo od vypuknutia vojny sa benzín a nafta dostávajú na Ukrajinu výlučne pozemnou cestou z Európy.
Veľmi častou otázkou sa stalo, na ktorej benzínke majú palivo a aký tu pri tankovaní platí limit. "O cene sa už vôbec nikto nebaví. Ľudia sú ochotní kupovať, hoci palivo citeľne zdraželo, "napísala agentúra. "V meste Rivne na každej druhej benzínovej stanici nie je vôbec žiadne palivo. Tam, kde je, je sortiment obmedzený na jeden či dva druhy. Najčastejšie býva len skvapalnený plyn, "rozhorčujú sa užívatelia sociálnych sietí. "Včera som natankoval naftu za 50 hrivien (asi 1,6 eura). Sme šťastní ako blchy, "pochválil sa vodič z mesta Černivci, ktorý pred časom kupoval naftu za 32 hrivien za liter (asi 1 euro).
Palivové šialenstvo povzbudilo podvodníkov, ktorí predávajú neexistujúce palivo a falošné prídelové lístky, talóny. Bezohľadní šikulovia v mnohých regiónoch začali na malých benzínkách predávať nekvalitné palivo, ľudové zvané šmurdjak, čo pôvodne bývala prezývka pre nekvalitnú liehovinu či ovocné víno. Táto pohonná zmes rýchlo zničí každý motor.