"Ideme o dôchodkovom systéme rokovať úplne od začiatku, úplne od podlahy, všetky možnosti si prepočítajme," vyhlásil minister práce, ktorý je podľa vlastných slov pripravený na komplexnú diskusiu. Cmorej podľa Krajniaka v argumentácii opakovane používal vyjadrenia, ktoré sú úplne inak. Adresoval mu, že málokedy stretol takého "zákerného podrazáka".
Tvrdí, že v prípade dôchodkového stropu bol pre hnutie prijateľný fixný vek alebo individuálny vek stanovený dĺžkou odpracovaných rokov. Je ochotný debatovať, koľko rokov by to malo byť. Rezortu práce podľa Krajniaka vyšlo, že to má byť 40 rokov, aby to bolo ekonomicky únosné.
Cmorej na vyjadrenia Krajniaka reagoval s tým, že ho mrzí, že minister práce nevie pomenovať, prečo sa bráni prijatiu "skutočnej dôchodkovej reformy" cez ústavný zákon. Podotkol, že mu ide o stabilizáciu dôchodkového systému. "Vydieranie" pri návrhoch zákonov je podľa Cmoreja vlastné hnutiu Sme rodina. Predložený zákon nepovažuje za reformu.
Poslanec zároveň ako spravodajca k novele zákona navrhol termín hlasovania až na júnovú schôdzu. Ešte predtým však plénum schválilo návrh, že o novele zákona o sociálnom poistení z dielne rezortu práce bude parlament hlasovať v utorok (10. 5.) o 11.00 h. Predseda NRSR Boris Kollár (Sme rodina) ozrejmil, že hlasovanie bude v utorok, ako bolo schválené, lebo rozprava už bola ukončená a rozhodnutie pléna má prednosť.
Seniori v dôchodkovom veku by podľa novely zákona o sociálnom poistení z dielne rezortu práce mohli od svojich detí dostávať rodičovský dôchodok. Novela ráta tiež s možnosťou odchodu do predčasného dôchodku po odpracovaní 40 rokov.