Ak by došlo k takémuto zákazu, krajina by podľa Penty bola vystavená nutnosti, pravdepodobne protiprávne, vyvlastniť a veľmi draho odškodniť spoločnosť. Zákaz by tiež podľa nej nepriniesol nič pozitívne pre pacienta a ani pre lepšiu kvalitu a dostupnosť zdravotnej starostlivosti.
"Ako súkromný investor odmietame, ak predstavitelia štátnych orgánov chcú riešiť svoj vzťah k Pente cez to, že chcú likvidovať a ohrozovať to málo, čo v slovenskom zdravotníctve funguje," skonštatovala Vargová. Poukázala, že ako súkromný investor doteraz preinvestovala v slovenskom zdravotníctve viac ako pol miliardy eur a nastavuje zrkadlo nefungujúcemu štátnemu zdravotníctvu.
ÚDZS nedávno zverejnil správu o činnosti úradu za rok 2021. V nej okrem iného hovorí, že jedným z kľúčových faktorov na obnovu systému zdravotníctva je analýza zákazu krížového vlastníctva. Poukazuje pri tom na to, že v roku 2003 sa pri reforme zdravotníctva tento zákaz opomenul, čoho výsledkom je dominancia investičnej skupiny Penta v systéme, ktorá nemá v Európe obdobu.