Všeobecne v piatok sa však stáva viac škôd ako v ostatné dni. Spoločnosť evidovala za posledné tri roky v piatok trinásteho v priemere 649 poistných udalostí. V bežný piatok to bolo priemerne 687 škôd. Zaujímavejšie je však podľa vyjadrení poisťovne porovnanie piatkov s inými dňami v týždni. V piatok totiž klienti Allianzu hlásia o takmer tretinu škôd viac ako je denný priemer.
„V minulom roku nám klienti hlásili v priemere 518 poistných udalostí denne. Rok predtým to bolo 577 škôd denne. V piatky evidujeme priemerne 667 hlásení škôd. Škodovejší piatok je spojený najmä s hustejšou premávkou a väčším počtom dopravných nehôd, ktoré sa stávajú pri cestách na víkendy, či do svojich rodísk po pracovnom týždni,“ vysvetľuje hovorkyňa poisťovne Allianz Lucia Strnad Muthová. Obdobne situáciu vnímajú aj iné poisťovne.
Poverčiví ľudia veria v zlú silu piatku trinásteho už od stredoveku, keď kráľ Filip IV. práve v piatok 13. októbra 1307 uväznil a dal popraviť rytierov templárskeho rádu. Trinásť ľudí sa zúčastnilo aj na poslednej večeri Ježiša Krista, ktorý bol ukrižovaný práve na Veľký piatok. Existuje dokonca choroba, strach z piatku trinásteho. Nazýva sa paraskavedekatriafóbia alebo aj paraskevidekatriafóbia. Ide o špeciálnu formu triskaidekafóbie, teda strachu z čísla trinásť.