Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
13.05.2022 12:21 | Správy | Zahraničné správy

Nestlé čelí obrovským problémom: Smrť po zjedení ich pizze! Obeťami sú tínedžeri

Francúzske úrady vyšetrujú úmrtie, ktoré mohla spôsobiť otrava baktérií E.Coli obsiahnutou v pizzi značky Buitoni od firmy Nestlé. Okrem neúmyselného zabitia preverujú aj 14 zranení a porušenie požiadaviek na bezpečnosť potravín. S odvolaním sa na hovorkyňu parížskej prokuratúry o tom informovala agentúra Reuters. Firma už skôr uviedla, že na český trh sa pizza nedovážala.

Podľa francúzskych rozhlasových staníc RMC a BFM, ktoré správu priniesli ako prvé, miestne zdravotnícke úrady potvrdili 56 prípadov otravy E.coli. Takmer všetky obete boli vo veku od jedného do 17 rokov.

Escherichia coli, čiže baktérie E.coli bežne žijú v črevách zdravých ľudí a zvierat. Hoci mnoho kmeňov baktérií je neškodných, niektoré môžu spôsobovať silné brušné kŕče, krvavú hnačku a vracanie.

Spoločnosť Nestlé v tlačovej správe v apríli uviedla, že mrazená pizza Fraîch'Up značky Buitoni vyrábaná vo Francúzsku sa na český ani slovenský trh nedováža. Výrobky predávané na českom trhu pochádzajú z výrobných závodov v Nemecku.

"Vo Francúzsku Nestlé okamžite začalo s detailnou investíciou a pristúpilo k preventívnemu stiahnutiu spomínaných výrobkov z trhu – v tejto chvíli sú už všetky tieto produkty na trhu nedostupné," uviedla firma.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: ČTK

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Juraj Slafkovský dosiahol na métu 100 bodov v NHL.
Juraj Slafkovský opäť zažiaril v NHL: Stal sa hviezdou zápasu!
V budove sa nachádza veľký plavecký bazén.
Váš Tip
Bratislavská plaváreň Pasienky oslávi polstoročie: Návštevníkov čaká plavecký maratón spojený so županovou párty!
Zuzana Plačková
Foto
Plačková: Každý potrebuje dostať facku od života! Otvorene o živote bez peňazí, luxusných bytoch a ďalšom dieťatku
Veštkyňa Zana.
Toto vás čaká nasledujúci týždeň: Kto si musí dať pozor na tretiu osobu vo vzťahu a koho čaká konflikt v rodine?
Jednou z najkrajších žien na tohtoročnom udeľovaní cien Oscar bola americká speváčka Selena Gomez
Foto
Selena Gomez ľuďom vyrazila dych: V šatách úplne žiarila! Aké TAJOMSTVO v sebe skrývali?
Ženy majú tendenciu meniť zamestnanie častejšie ako muži.
Foto
Veľký prieskum: Kto najviac mení zamestnanie? Lojalita voči firme sa líši podľa veku aj vzdelania
Prečo vás po päťdesiatke začali bolieť kĺby?
Prečo vás po päťdesiatke začali bolieť kĺby? Nedávna štúdia odhalila prekvapivé veci
Bývalý slovenský futbalista má za sebou slovnú prestrelku.
Známy futbalový expert má problém: Trénuje na čierno?
ilustračné foto
Bezpečnostné zložky sú v POHOTOVOSTI: Nad FARMAMI zasiahnutými slintačkou lietajú DRONY
Pomoc záchranárov potreboval muž, ktorý spadol z výšky 4 metre
Foto
Vo Volkovciach museli záchranári zasahovať zo vzduchu: Muž SPADOL z výšky 4 metre
Polícia informovala o komediálnom prípade.
Zlodej ako z komédie: Neuveríte, kam sa utekal skryť po krádeži! To vás rozosmeje
(ilustračné foto)
5 NAJMENEJ obľúbených znamení zverokruhu: Ste medzi nimi aj vy?