Thiel, ktorý sa preslávil ako zakladateľ služby PayPal, si riadne podal uctievaného investora a miliardára Warrena Buffetta. Označil ho za „sociopatického deda z Omahy“. Svoje schytali aj ďalší boháči, ktorí sa podľa Thiela „snažia vylúčiť kryptomeny z hlavného prúdu“.
Vo svojom útoku Thiel tvrdil, že finanční lídri sa zámerne snažia potlačiť bitcoiny, aby ochránili svoju vlastnú moc. „Bitcoin je hnutie a je to politická otázka, či toto hnutie uspeje, alebo či sa nepriateľom hnutia podarí zastaviť nás,“ povedal pre Wall Street Journal. Dodal, že Buffett je „nepriateľom číslo jeden“. Ten si toto označenie vyslúžil za svoje spochybňovanie kryptomien. V minulosti totiž označil bitcoin za „jed na krysy“.
Thiel skúseným finančníkom naložil pred jasajúcim davom na konferencii Bitcoin 2022 v Miami. Tam opísal kryptomenu ako súčasť „revolučného mládežníckeho hnutia“, ktoré malo za cieľ prevrátiť tradičné financie a ohroziť moc a bohatstvo establishmentu. Thiel, jeden zo zakladateľov PayPalu, dlho tvrdil, že digitálne meny by mohli nahradiť súčasný finančný systém.
PayPal sa na začiatku svojej existencie vzdal svojich vlastných ambícií v oblasti digitálnej meny, aby zapadol do existujúceho sveta platieb. Aj keď má teraz hodnotu 130 miliárd dolárov, Thiel opísal online platobnú spoločnosť ako sklamanie v porovnaní s tým, čím sa mohla stať. Naproti tomu tvrdil, že bitcoin v hodnote 830 miliárd dolárov má potenciál konkurovať všetkému svetovému zlatu. S rastúcou infláciou a klesajúcou dôverou v papierové meny tiež tvrdil, že hodnota bitcoinu sa môže rovnať hodnote všetkých verejných akcií, ktoré majú v súčasnosti hodnotu 115 biliónov dolárov.