Softvér vyvinutý v Amerike prehľadáva internet a vyhodnocuje názory na známe postavy našej histórie. Za použitia špeciálneho algoritmu dokáže predpovedať, ako môže prínos jednotlivých osobností ovplyvniť svet aj 200 rokov po ich smrti.
Podľa programu, ktorí vyvinuli počitačoví experti Steve Skiena a Charles Walker, je najdôležitejšou postavou svetovej histórie Ježiš. Pomyslené druhé miesto sa ušlo Napoleonovi, tretie miesto v rebríčku patrí prorokovi Mohamedovi. Štvrté miesto obsadil najvyššie hodnotený Brit William Shakespeare. Predbehol tak amerických prezidentov Abrahama Lincolna, tomu sa ušlo piate miesto a Georgea Washingtona, ktorý skončil na šiestom. Adolf Hitler sa v rebríčku umiestnil ako siedmy, nasleduje ho Aristoteles ako ôsmy, Alexander Veľký ako deviaty a ďalší americký prezident Thomas Jefferson uzatvára prvú desiatku.
Prekvapivé je umiestnenie Nelsona Mandelu, ktorý skončil až na 365-tej priečke. Predbehli ho tak napríklad Barack Obama (111. miesto) a britská premiérka Margaret Thatcherová (271. miesto). Z hudobných skladateľov sa najvyššie umiestnil Mozart (24. miesto), okrem neho sa v prvej päťdesiatke ocitli Beethoven (27. miesto) a Bach (48. miesto). Popová ikona Madona obsadila úctyhodné 121. miesto a prebehla takých velikánov ako Bob Dylan (130. miesto) či John Lennon (162. miesto). Nestačila však na Elvisa Presleyho, ktorý sa z osobností populárnej hudby umiestnil najvyššie (69. miesto).
Vysokoškolský profesor Skiena a jeho kolega Walker, ktorý pracuje ako inžinier pre firmu Google, publikovali výsledky svojho výskumu v knihe „Who´s Bigger“ (Kto je väčší). Svorne tvrdia, že ich výskum môže poslúžiť aj na zaznamenávanie vývoja spoločnosti či zmien v postavení žien vo svete.