Podľa autorov štúdie tento objav naznačuje, že stavitelia Stonehenge a ich psy jedli nedostatočne tepelne upravené vnútornosti z infikovaného dobytka. „Ukazuje sa, že jedli vnútorné orgány hovädzieho dobytka, najmä pečeň, pretože tam tieto parazity žili. Nebolo to len tak, že by zoškrabávali mäso z kostí a zvyšok vyhadzovali. Vyzerá to, že sa o jedlo tak trochu delili so svojimi zvieracími spoločníkmi, alebo im aspoň dávali zvyšky," uviedol Mitchell.
Jeho tím v ďalšom psom koprolite našiel vajíčka parazita škárovca širokého, čo naznačuje, že zviera jedlo surové alebo nedostatočne tepelne upravené sladkovodné ryby. Podľa Mitchella sa pes zrejme nakazil už pred svojím príchodom do osady Durrington Walls, pretože stavitelia a ich zvieratá miesto obývali len krátko. Trvá pritom niekoľko mesiacov, kým škárovec začne produkovať vajíčka. Vedci navyše na mieste nenašli kosti rýb.
Predchádzajúce nálezy kostí ošípaných a dobytku naznačujú, že pravekí stavitelia v zime na mieste organizovali hostiny. Nie je ale jasné, či išlo o vzácne príležitosti, alebo či mäso konzumovali každý večer. "Existujú aj rané dôkazy o mlieku a syre a podobných fascinujúcich veciach," dodal Mitchell.