Zariadenie sa bude nachádzať v blízkosti rieky Hron a bude ho tvoriť kotvisko s lodenicou, zázemie pre vodákov, sociálne zariadenia, občerstvovacie zariadenie, možnosť ubytovania, a taktiež priestor pre stanovanie a parkovanie obytných karavanov.
„Súčasťou zariadenia bude aj požičovňa bicyklov, aby sa turisti vedeli prepraviť do samotného mesta navštíviť napríklad kaštieľ, kúpalisko alebo reštaurácie,“ uviedol Peter Antal, primátor Žiaru nad Hronom s tým, že mesto plánuje na revitalizáciu tohto zámeru vynaložiť približne 300-tisíc eur. Polovicu nákladov už schválil ako účelovú dotáciu Banskobystrický samosprávny kraj. Nosnou osou kempu drevená lávka, na ktorú sa akoby náhodilo napájajú jednotlivé objekty kempu, ktoré budú tvoriť recyklované a upravené lodné kontajnery.
„Areál bude doplnený napr. o štrkový trávnik, mlat, lúčne trávy, drevenú palubovku, alebo betónovú rampu. Súčasťou projektu bude aj výsadba stromov. Takisto vznikne stanový tábor a v prípade potreby bude tento priestor slúžiť ako festivalová lúka. Každý prvok navrhovaných zásahov revitalizácie areálu prispieva k všeobecnej udržateľnosti a efektívnosti a rešpektuje symbiózu s okolitou prírodou a životným prostredím,“ dodal Antal.
Obľúbená rieka na splav
Hron je druhá najdlhšia rieka, ktorá tečie celá územím Slovenska. Meria 298 km a je najvyhľadávanejšou a najobľúbenejšou vodáckou riekou na splavovanie na rafte, kajaku a kanoe. Pramení v Horehronskom podolí, na styku s Nízkymi Tatrami a Spišsko-gemerským krasom Prameň leží na území NAPANT-u, na katastrálnom území obce Telgárt (okr. Brezno). Hron ústi do Dunaja neďaleko obce Kamenica nad Hronom (okr. Nové Zámky) a Štúrovom (okr. Nové Zámky).