Spolu s Tomášom Tarabom, ktorý sa do parlamentu dostal na kandidátke ĽSNS, navrhli zakázať vyvesovanie dúhových vlajok na verejných budovách.
Pobúrení sú nielen koaliční partneri, ale aj Gyimesiho vlastná strana OĽaNO, ktorú o svojom počine vôbec neinformoval. Ako svoje konanie vysvetľuje Gyimesi a čo mu odkazujú kolegovia z poslaneckého klubu? Poslancov OĽaNO najviac nahnevalo to, že s nimi Gyimesi svoj návrh vôbec nekonzultoval.„V poslaneckom klube máme dohodnuté pravidlá na predkladanie zákonov, vždy o nich diskutujeme pred podaním návrhu, aby sa predišlo zbytočným konfliktom. Tieto pravidlá zjavne neboli dodržané,“ hovorí podpredseda parlamentu Gábor Grendel. „S nikým o tom nekomunikoval, nikoho na klube neinformoval,“ pridáva sa aj predseda brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa.
Poslanci OĽaNO, ktorých sme oslovili, sa zhodovali v tom, že ide o porušenie koaličnej zmluvy a správanie Gyimesiho treba razantne riešiť. Kritizoval ho aj premiér Eduard Heger, podľa ktorého je Gyimesiho návrh „nepotrebný a dokonca nesprávny“. Naopak, zastal sa ho minister financií Igor Matovič, ktorý s návrhom súhlasí. A ako svoj postup obhajuje samotný Gyimesi? Trvá na tom, že koaličnú zmluvu neporušil. „Bod, ktorý hovorí o tom, že sa zakazuje spoločný postup s opozíciou, sa týka výlučne strán, nie jednotlivých poslancov,“ hovorí s tým, že on „nie je“ strana".