Takisto nie je známe, či obetiam vpichli do tela drogy alebo nejakú inú látku. TASR správu prevzala od agentúry AP.
Na začiatku mája sa 18-ročný Tomas Laux zúčastnil na koncerte v meste Lille na severe Francúzska. V rozhovore pre AP povedal, že po návrate domov ho bolela hlava a na ruke si všimol stopy po malom vpichu a modrinu.
Nasledujúce ráno príznaky nezmizli a Laux išiel k lekárovi, ktorý mu odporučil ísť na pohotovosť. Zdravotníci potvrdili vpich po ihle a Laux bol testovaný na vírus HIV a hepatitídu. Jeho výsledky boli negatívne, ako doposiaľ aj u iných obetí.
Podobnú skúsenosť opísala aj Leanne Desnosová (18) po tom, čo v apríli navštívila klub v juhozápadnom meste Bordeaux. Na druhý deň omdlela, cítila závraty a návaly horúčavy a na ruke mala takisto vpich po ihle.
Viacero ľudí z metropoly Paríž, ako aj ďalších francúzskych miest vrátane Toulouse, Nantes, Nancy, Rennes nahlásili, že si na tele našli vpichnutia bez ich vedomia. Cieľové osoby, ktorými sú väčšinou ženy, majú viditeľné stopy po vpichu, často modriny a hlásia príznaky, ako je pocit omámenia.
Francúzske ministerstvo vnútra spustilo celoštátnu kampaň na zvýšenie povedomia o útokoch. Polícia rozdáva letáky a s majiteľmi klubov rokuje o preventívnych opatreniach.
Mnohými prípadmi spojenými s "ihlami" sa zaoberá aj britská vláda a podobné incidenty vyšetruje aj polícia v Belgicku a Holandsku.