Dovedna 250 sarkofágov, 150 bronzových sôch a ďalších predmetov pochádza obdobia okolo roku 500 pred n. l., teda z Neskorej doby – etapy egyptských dejín spadajúcej do rokov 1090–332 pred n. l. Spolu s týmito predmetmi našli bádatelia aj posvätný bicí hudobný nástroj sistrum a sadu bronzových nádob používaných pri rituáloch.
Jeden zo sarkofágov obsahoval zachovaný papyrus popísaný hieroglyfmi. Poslali ho do laboratória v Egyptskom múzeu v Káhire na ďalší výskum.
Sarkofágy budú vystavené v priestoroch Veľkého egyptského múzea, ktoré sa nachádza neďaleko pyramíd pri Gíze a v súčasnosti je ešte vo výstavbe. Otvoriť by ho mali v priebehu tohto roka.
Archeológovia objavili v peruánskom chráme Chavín de Huántar starom viac ako 3000 rokov sieť podzemných chodieb. Podľa odborníkov sú chodby staršie ako samotný chrám.
Chavín de Huántar, ktorý patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, sa nachádza v peruánskej časti pohoria Andy vo výške 3200 metrov nad morom. Kedysi slúžil ako administratívne a náboženské centrum pre ľudí z celého regiónu.