Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Ruské rakety zasiahli Kyjev: Tanky od európskych krajín ľahli popolom

Ruské rakety zasiahli Kyjev: Tanky od európskych krajín ľahli popolom

Zdroj: ČTK

Reklama

Ruské rakety, ktoré v noci na nedeľu zasiahli Kyjev, zničili tanky, ktoré Ukrajine dodali európske krajiny.

V nedeľu to na sociálnej sieti Telegram oznámilo ruské ministerstvo obrany. Kyjev sa k útokom na tanky zatiaľ nevyjadril. TASR správu prevzala z agentúr AP a AFP.

"Rakety dlhého doletu, ktoré vystrelilo ruské letectvo na predmestia Kyjeva, zasiahli tanky typu T-72. Tieto tanky Ukrajine dodali európske krajiny. Rakety zasiahli aj iné obrnené vozidlá, ktorá sa nachádzali v hangároch," uviedol hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov. Ukrajinská strana zničenie týchto tankov bezprostredne nepotvrdila, píše AP.

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko v nedeľu ráno oznámil, že v mestských štvrtiach Darnyckyj a Dniprovskyj zaznamenali niekoľko výbuchov. Ukrajinská štátna jadrová spoločnosť Energoatom informovala, že ruská strela preletela aj v nebezpečnej blízkosti Južnoukrajinskej jadrovej elektrárne v Mykolajivskej oblasti na juhu Ukrajiny.

Ukrajinské médiá v nedeľu ráno hlásili aj raketové útoky na prístavné mesto Odesa a ruská armáda mala v noci z lietadla ostreľovať aj mesto Kramatorsk a zasiahnuť pritom dva tamojšie podniky.

Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľu upozornil, že Moskva bude útočiť na nové ciele v prípade, ak Západ dodá Ukrajine rakety dlhého doletu. Nové dodávky zbraní majú podľa Putina za cieľ "predlžovať konflikt".

Autor: TASR

Vyberáme pre Vás niečo viac

Súvisiace