V nedeľnej diskusnej relácii to uviedol predseda parlamentného finančného výboru Marián Viskupič (SaS). Mimoparlamentný Hlas-SD trvá na referende, ĽSNS nevylučuje, že ho podporí, ak bude mať zmysel. Podpredseda finančného výboru György Gyimesi (OĽANO) odmieta, že sa svojimi krokmi snaží o rozpad koalície.
"Situácia je napätá, to treba jednoznačne priznať. Je zložitá, áno, vylúčiť sa nedá čokoľvek," pripustil Viskupič. Podotkol však, že tak, ako je úlohou opozície urobiť všetko, aby vláda padla, prípadne aby boli predčasné parlamentné voľby, spoločnou úlohou všetkých by malo byť, aby sa pre krajinu urobilo maximum.
Gyimesi odmieta tvrdenia, že by predkladaným návrhom vlajkového zákona situáciu vyhrocoval a snažil sa o rozpad koalície, podľa vlastných slov sa len snaží napĺňať ústavné ustanovenia. "Som hodnotovo veľmi silno ukotvený človek a moje hodnoty sú silnejšie než možno požiadavka premiéra," povedal. S Eduardom Hegerom (OĽANO), ktorý ho vyzval na stiahnutie návrhu, sa ešte nestretol. Diskusii sa však nebráni, keďže pripustil, že formu predkladania zákona s opozičným poslancom je možné namietať, lebo nie je správna, obsah však menej. Či je ochotný návrh stiahnuť, neodpovedal.
Mimoparlamentný Hlas-SD na občianskom referende trvá. Člen parlamentného sociálneho výboru Erik Tomáš verí, že sa podarí. "Ideálne by bolo, aby ľudia takúto možnosť dostali, ideálne počas komunálnych volieb," povedal. Treba podľa neho nájsť len správne znenie otázky. ĽSNS je podľa poslanca Martina Beluského pripravené podporiť referendum, musí mať však zmysel. "Otázka musí byť nastavená korektne s správne. To stopercentne podporíme a budeme zbierať podpisy," uviedol.