Zaujímavá situácia nastala, keď Tomáš protestoval proti tomu, že sedí na rovnakej strane stola ako Martin Beluský z ĽSNS, keďže táto strana už podľa neho nie je opozičná, ale podporuje koalíciu. „Netuším, čo vedľa mňa robí pán Beluský, lebo ĽSNS začala úplne otvorene podporovať Matovičovu vládu. Mal by sedieť na druhej strane stola - tam, kde je koalícia,“ povedal Tomáš, no Beluský zostal sedieť na mieste.
Medzi Tomášom a Viskupičom nastala vzácna zhoda len v otázke zákazu vyvesovania dúhových vlajok na verejné budovy, ktorý je vlajkovou témou ich spoludiskutujúceho Gyimesiho. „Je to taký šialený nápad, že pevne verím, že nemôže prejsť,“ reagoval na túto iniciatívu Tomáš. „Presne tak, je to šialený nápad,“ pritakal Viskupič.
Šéf MOL-u hovorí niečo iné než Slovnaf
Karel Hirman, energetický analytik
- Šéf MOL-u Zsolt Hernádi už dávnejšie jasne povedal, že Slovnaft vie už teraz prepracovať aj iné zmesi ropy ako tú, ktorá tečie cez Družbu. Keď toto povie samotný šéf MOL-u, a zároveň Slovnaft žiada trojročnú výnimku s argumentom, že oni vôbec nemôžu prepracovávať, tak, samozrejme, európski partneri tento rozpor videli, a dospeli k takej výnimke, ktorá sa dala vyrokovať na základe faktografického stavu, nie na základe PR vyhlásení Slovnaftu. Navyše, iné krajiny produkty z ruskej ropy, ktoré by chcel Slovnaft vyvážať, ani nechcú. Ak Slovnaft tvrdí, že ak on tam nebude vyvážať produkty, zrúti sa tam trh, tak to je, ako keby tvrdil, že vlády daných krajín nemajú poňatie o tom, o čom rozhodujú.