"V podstate je toto systém KGB založený na úplnom bezpráví. Je jasné, že neočakávajú žiadny trest," povedal. Takisto uviedol, že on sám Rusko opustil z dôvodu vojny (na Ukrajine) a v súčasnosti žije v Európe. Z bezpečnostných dôvodov však presné miesto neuviedol.
Kasianov podľa svojich slov "kategoricky" nesúhlasí s vyjadrením francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, že ruský prezident by nemal byť ponížený. Takisto rázne odmietol výzvy, na základe ktorých by sa Ukrajina s cieľom ukončiť vojnu mala vzdať časti svojich území.
Bývalý premiér vyjadril presvedčenie, že Putina nakoniec nahradí "kvázi nasledovník", ktorého budú kontrolovať bezpečnostné služby, píše AFP. Tento nasledovník však nebude schopný udržať systém dlhodobo a v Rusku sa nakoniec uskutočnia slobodné a spravodlivé voľby.
"Som si istý, že Rusko sa vráti na cestu budovania demokratickej krajiny," povedal Kasianov. "Dekomunizácia" a "deputinizácia" krajiny podľa jeho odhadov potrvá približne desať rokov. "Bude to náročné, najmä po tejto zločineckej vojne," povedal a dodal, že Rusko si bude musieť opätovne vybudovať dôveru európskych krajín.
Kasianov bol ruským premiérom od mája 2000 do februára 2004. Keď ho Putin odvolal z funkcie, pripojil sa k ruskej opozícii a stal sa jedným z najhlasitejších kritikov Kremľa, píše AFP. Je lídrom opozičnej Strany národnej slobody (PARNAS).