V skutočnosti až neskôr v procese sme sa dopracovali k tomuto dizajnu,“ opísal Madge, ktorému tvorba hradu pridala zopár vrások. Sám však veľa času ako dieťa trávil prehliadkami hradov v Spojenom kráľovstve, čo mu bolo veľkou inšpiráciou aj pri práci na tomto projekte. Nový hrad sa môže, podobne ako model King’s Castle z roku 1984, roztvárať a zatvárať podľa potreby.
„Hoci sme zachovali originálne znaky, chceli sme mu vdýchnuť život, ktorý v mnohých predošlých sadách chýbal,“ ozrejmil Madge. Vďaka tomu zdobí hradnú stenu vodný mlyn a nádvorie zase trhové stánky, ktoré môžu populárne žlté figúrky obsluhovať. Vnútri sa skrývajú obývacie izby, kuchyňa, zbrojnica a v útrobách nechýba ani temná väznica.
Ako býva zvykom, dizajnéri do modelov zakomponovali rôzne drobné prekvapenia. O aké pôjde v týchto dvoch prípadoch, však budete musieť zistiť sami pri ich skladaní. Vzhľadom na detailnejšiu prácu, doteraz zrejme najväčší lego hrad obsahuje približne 4 514 dielikov. Jeho výročný brat Galaxy Explorer pozostáva zhruba z 1 254 súčiastok.
Deti inšpirujú dospelých
Lego však nie sú len plastové kocky v stavebniciach, ktoré si ľubovoľne poskladáte. Ako spoločnosť uvádza: „Deti sú experti na hru, a my sme experti v počúvaní.“ Práve detská fantázia je akousi neobmedzenou studnicou nápadov, ktoré Lego dokáže premeniť na skutočnosť a prispôsobiť ich súčasným trendom. Vznikla tak napríklad séria Lego Dots, pomocou ktorej môžete farebnými doplnkami vyzdobiť svoje izby, oblečenie, či si vyrobiť náramky.
Vďaka jeho dizajnérke Laure Perron tak dnes nielen deti, ale aj dospelí môžu popustiť uzdu fantázii a vyjadriť svoje bláznivé, umelecké „ja“. Spoločnosť však dokázala svoje produkty pritiahnuť aj do digitálneho sveta, v ktorom čoraz viac ľudí trávi čas hraním hier či pozeraním filmov. Výsledkom toho sú dnes početné lego hry a kasovo úspešné filmy ako Lego príbeh alebo Lego Batman vo filme.