Zaznamenáva tiež veľkú iniciatívu zo strany cudzích spravodajských služieb komunikovať, respektíve prepájať svoje vzťahy s poslancami Národnej rady (NR) SR, a tak ovplyvňovať dianie na Slovensku. "Primárne sa sústredíme na elimináciu aktivít spravodajských služieb Ruska a Číny," povedal minister. Tajné služby sa podľa neho snažia skontaktovať okrem poslancov aj iných vysokých štátnych úradníkov či príslušníkov ozbrojených síl.
Naď v pléne upozornil poslancov, aby si dávali pozor. "Veľakrát v dobrej viere prijmú pozvanie na nejakú aktivitu, ani nevedia, že priamo tam sú predmetom spravodajského záujmu tej-ktorej krajiny," dodal. Pripomenul medializované informácie, že napríklad asistenti poslancov sa snažili získať utajované správy o činnosti VS či Slovenskej informačnej služby (SIS). O tom informovali predsedu NR SR Borisa Kollára a ďalšie osoby a robia adekvátne závery.
VS podľa ministra nemonitoruje žiadne politicky exponované osoby. "Je pravda, že z času na čas môže nastať situácia, že pri monitorovaní osôb spravodajského záujmu a dostaneme do styku aj s politicky exponovanými osobami," skonštatoval.
Pripomenul tiež, že sa prvýkrát realizovala kontrola Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR na vojenskom spravodajstve. "Niektoré závery neboli príjemným čítaním," povedal s tým, že v tejto súvislosti už podávali trestné oznámenia a niektoré už podané dopĺňali.