„Bol to obyčajný politický súboj, nemá to nič s konzervativizmom. Na to, aby Matovič vyhral, sa rozhodol použiť ĽSNS. Týmto, čo urobil, ohrozil stabilitu koalície, a tiež je ohrozené to, či rodiny niečo dostanú - nevieme, čo urobí Ústavný súd,“ hovoril roztrpčený Šeliga.
Tajné sprisahanie?
Celkom iný pohľad na vec prezentoval šéf OĽaNO Matovič, ktorý si krátko po hlasovaní nechal za seba nastúpiť veľkú časť svojho poslaneckého klubu a novinárom sa snažil vysvetliť, že s fašistami nehlasoval on, ale naopak tí, ktorí hlasovali proti prelomeniu veta. Spolu s nimi totiž hlasovali aj odídenci od Kotlebu, ktorí sú dnes v strane Republika.
„Kritizovať nás za spoluprácu s fašistami, a zároveň sa s fašistami dohodnúť, to je dosť podlé,“ hovoril Matovič s tým, že krátko pred hlasovaním sa údajne rozprávali v poslaneckom salóniku „predsedovia dvoch politických strán“ a dohodli sa, že ich poslanci budú hlasovať proti prelomeniu veta. „Popierame akékoľvek rokovania s opozíciou o hlasovaní o pripomienkach prezidentky,“ reagovala SaS.
Ďalší krok
Stále pritom nie je úplne isté, či od júla pocítia rodiny s deťmi na účtoch prvú časť balíka v podobe zvýšených prídavkov na deti na 30 eur a zároveň 70-eurový daňový bonus. Rozhodnutie je nateraz na strane Prezidentského paláca a Zuzana Čaputová tvrdí, že bude postupovať tak, ako hovorila vopred, keď časť balíka vetovala.