V divadle Rokoko účinkovala Vondráčková štyri roky. To už mala za sebou hity ako Stín katedrál s Václavom Neckářom či Mám ráda cestu lesní. Trio Golden Kids účinkovalo do februára 1970, kedy ich zasiahla komunistická cenzúra a Marte Kubišovej zakázali vystupovať. Zvyšní dvaja členovia pôsobili na svojich sólových dráhach, Helena Vondráčková od roku 1972 so skupinou Strýci.
Na prelome 60. a 70. rokov absolvovala viacero festivalov v zahraničí. V roku 1969 vyšla prvá LP platňa s názvom Růže kvetou dál. Za pieseň To se nikdo nedoví s Waldemarom Matuškom získali v roku 1968 2. miesto na Bratislavskej lýre. So všetkými speváckymi legendami sa jej spolupracovalo veľmi dobre. "Či to bol Waldemar Matuška, tak Karel Gott či Golden Kids, tak to bol vždy zaujímavý projekt, kde boli pekné pesničky. Vždy na to rada spomínam," povedala speváčka.
Na jeseň 1979 opustila Helena Vondráčková skupinu Strýci. Niekoľko rokov pôsobila s Orchestrom Gustava Broma, jej partnerom v profesionálnej dráhe sa stal Jiří Korn. Mala vlastný program Velká neónová láska so skupinou Bacily. V roku 1982 prevzala titul Zaslúžilá umelkyňa.
Helena Vondráčková sa v roku 1983 vydala za nemeckého hudobníka Helmuta Sickela, ktorý pre ňu skomponoval viacero piesní, vrátane hitov Čas je proti nám a Sprint. Presadila sa aj na filmovom plátne. V roku 1968 mala premiéru rozprávka Šíleně smutná princezna, v ktorej stvárnila s Václavom Neckářom hlavné postavy.
Spolu si zahrali aj v hudobnej komédii Příliš krásna dívka (1972). Diváci mohli Helenu Vondráčkovú vidieť tiež vo filmoch Romance za korunu (1975) či v komédii Trhala fialky dynamitem (1992), do ďalších snímok nahrala piesne. Hit Lásko má, já stůňu odznel vo filme Noc na Karlštejne (1974) a Sladké mámení zase v kultovej rodinnej komédii S tebou mě baví svět (1982). Začiatkom 90-tych rokov sa angažovala v muzikáloch.