V DPP pôsobil ako ekonomický námestník a člen predstavenstva od novembra 2019. Do funkcie ho dosadil Hlubuček aj napriek nesúhlasu koaličných partnerov. Jeho úlohou malo byť manipulovanie so zákazkami a zabezpečovanie úplatkov. Jeho sľubný začiatok však čoskoro vystriedalo nevhodné správanie, ktoré mohlo skupinu odhaliť. Na rokovaní totiž vulgárne urazil členku predstavenstva a z miesta odišiel. Jeho konanie tak začalo pútať prílišnú pozornosť, čo sa nepáčilo Hlubučkovi ani Redlovi. Tí mali podľa polície zvažovať v jednom z pražských bytov jeho odvolanie, no napokon mu iba pripomenuli, aké náročné bolo dosadiť ho do jeho funkcie v DPP. Augustín napokon tlak ustál a v dopravnom podniku skončil až po zásahu polície.
Natrel ich ten, koho chceli uplatiť
Augustín neskôr zohral kľúčovú úlohu v získaní ďalšieho lojálneho člena do ich partie, Luďka Šteffela. Toho odporučil ďalší zo zakladateľov skupiny, Pavel Kos. Šteffel sa im mal hodiť podľa slov Kosa na pozíciu vedúceho Jednotky informačných technológií. V policajných dokumentoch je uvedené, že „podniká práve v oblasti informačných technológií a má osobnú skúsenosť z tohto prostredia.“ K jeho dosadeniu na pozíciu vedúceho jednotky však Augustín potreboval odvolať dovtedajšieho riaditeľa Lukáša M., čo sa mu v roku 2020 podarilo.
Augustín má podľa Českého rozhlasu spolu s Hlubučkom prsty aj v prípade prestavby okolia metra Stanice Holešovice. Od spoločnosti Nové Holešovice Development mal Augustín požadovať päť miliónov korún za získanie zákazky. Developer sa však obrátil na políciu. Práve to priviedlo mužov zákona na stopu celej skupiny.
Postupne sa odhaľujú ďalšie a ďalšie prepojenia. S hlavou skupiny Redlom si mal pravidelne volať pomocou zašifrovaného telefónu aj minister školstva Petr Gazdík (STAN). Peniaze zo zákaziek v DPP išli aj na sponzorské dary pre politické strany. Najviac dostalo hnutie STAN, ale ľudia okolo Redla nevynechali ani ANO či ODS. Aké hlboké teda nakoniec bude zemetrasenie na českej politickej scéne, sa ešte len ukáže.