Nezmienilo sa o svojich programoch na vývoj jadrových zbraní či rakiet, uviedlo však, že nepriateľské akcie Spojených štátov nútia Severnú Kóreu rozvíjať svoje ozbrojené sily a obranu.
"Realita... v nás vyvoláva pocit, že musíme vynaložiť všetku snahu, aby sme vyvinuli ešte väčšiu silu, ktorá dokáže premôcť všetky druhy nepriateľských činov Spojených štátov," doplnilo ministerstvo.
USA trvajú na tom, aby sa Severná Kórea vzdala svojich jadrových zbraní, a zopakovali ponuku na stretnutie so severokórejskými predstaviteľmi "kedykoľvek a bez podmienok", kde by spolu diskutovali o tejto záležitosti. KĽDR však takéto ponuky odmietla.
Kritika Severnej Kórey prišla deň predtým, ako juhokórejský prezident odcestoval na summit Severoatlantickej aliancie (NATO) v Španielsku - stane sa tak prvým juhokórejským lídrom, ktorý tam bude prítomný.
Južná Kórea, ktorá chce posilniť svoje partnerstvo s NATO a hrať väčšiu rolu v globálnej bezpečnosti, plánuje zriadiť pri NATO v jeho sídle v Bruseli delegáciu. Minulý týždeň to vyhlásil juhokórejský poradca pre národnú bezpečnosť, píše Reuters.