Reklama

V kamióne smrti zomrelo 46 migrantov: Hrozivý pohľad bude záchranárov mátať do konca života

V kamióne smrti zomrelo 46 migrantov: Hrozivý pohľad bude záchranárov mátať do konca života

Zdroj: sita

Reklama

Hľadali lepší život, našli smrť! Na okraji texaského San Antonia našli odstavený kamión a v ňom 46 mŕtvych tiel. Ide zrejme o migrantov z Latinskej Ameriky.

San Antonio leží približne 250 km od mexickej hranice, no je významným bodom na trase pašerákov ľudí. Tí väčšinou pozbierajú migrantov po tom, čo pešo prekročia hranice na odľahlých miestach, a potom ich ďalej prevážajú kamiónmi. Jeden takýto z neznámeho dôvodu vodič odstavil a opustil. Vo vozidle nebola klimatizácia ani pitná voda.

Záchranári ho našli po tom, čo dostali hlásenie o mŕtvom na ceste. Keď prišli a otvorili dvere, naskytol sa im pohľad, aký nečakali ani v najhoršom sne. Telá mŕtvych a zomierajúcich ležali nakopené na seba. Ako zázrakom našli 16 ľudí, ktorí ešte žili – z toho 4 deti. Všetkých previezli do nemocnice. Medzi nimi boli dvaja Guatemalčania, národnosť ostatných nie je známa. Polícia v súvislosti s činom vypočúva troch ľudí.

Autor: bar

Súvisiace