Reklama

Desivá trauma školáka Alexa: Kamera zachytila hrozivú lúpež, vystrašená matka prehovorila

Desivá trauma školáka Alexa: Kamera zachytila hrozivú lúpež, vystrašená matka prehovorila

Zdroj: dd

Reklama

Tešil sa na sprejovanie, teraz má z toho traumu.

Piatak Alex (10) sa vybral v sobotu popoludní na obľúbené miesto v podchode, kde si môžu Žilinčania beztrestne sprejovať na múr grafiti. Školákova mama Dominika (31) chlapcovi kúpila spreje a fixy s vedomím, že dieťa ide na bezpečné miesto, kde sa mu nemôže nič stať.

Netušila, že o pár minút prežije najhorší strach v živote. Chlapca totiž cestou do podchodu za bieleho dňa na mieste plnom ľudí prepadol mladý muž na bicykli, ktorý mu ukradol ruksak. Kamera umiestnená na budove Stanica Žilina-Záriečie zachytila, že páchateľ mal aj komplica, ktorý akciu sledoval takisto na bicykli. S lupom dvojica zmizla a polícia spustila po mužoch pátraciu akciu.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Podchod
    Zdroj: tip

    Vystrašená mama Dominika (31) vraví, že je ešte len začiatok prázdnin a jej syn sa už bojí vyjsť von. „Od včerajšieho popoludnia bez nášho psa nevyjde ani pred panelák, sme s manželom nahnevaní aj vystrašení,“ povedala v nedeľu. Video z kamery umiestnenej neďaleko podchodu, kde sa akcia konala, zachytáva, ako sa osoba na bicykli spustí dole podchodom, následne o pár sekúnd vyskočí z podchodu vystrašený chlapec a beží preč.

    Čo kamera nezachytila, vysvetľuje Alex. „On mi bicyklom narazil do nohy, aby som sa nemohol hýbať. Vytrhol mi ruksak a ušiel. Strašne som sa zľakol, že mi ublíži, rýchlo som utekal preč,“ hovorí rozrušene. Škoda je sto eur, v ruksaku mal chlapec kúpené spreje a fixy.

    Súvisiace