Vlani v januári Johnsona tiež kritizovali kvôli vychádzaniu na bicykli, ktoré podnikol v čase plošnej uzávery kvôli šíreniu koronaviru. Tento rok vo februári Daily Mirror zverejnil fotografiu, na ktorej je Johnson s tromi zamestnancami a fľašami alkoholu. Podľa nich bola vyhotovená 15. decembra 2020, keď v Londýne kvôli koronavírusu platilo prísne obmedzenie zhromažďovania.
Britskí zákonodarcovia v apríli schválili návrh opozície, aby premiér Johnson čelil vyšetrovaniu v parlamentnom výbore kvôli vládnym večierkom organizovaným v čase covidovej uzávery. Vyšetrovanie úradujúceho premiéra kvôli úmyselnému zavádzaniu poslancov je absolútne ojedinelé, môže sa však začať až po tom, ako svoje vlastné vyšetrovanie ukončí polícia.
Podľa správy úradníčky Sue Grayovej, ktorú 25. mája zverejnila britská vláda, k večierkom v Downing Street, ktoré sa konali za koronavírusové uzávery napriek vtedy platným reštrikciám, viedlo zlyhanie vo vedení britskej vlády. Grayová vyšetrovala celkovo 16 stretnutí, ktorých sa Johnson a jeho zamestnanci zúčastnili v rokoch 2020 a 2021. Johnson sa za večierky znovu ospravedlnil a uviedol, že za ne prijíma plnú zodpovednosť, rezignovať ale nehodlá.
Pre narastajúce škandály okolo večierkov sa predseda vlády potýkal so vzburou niektorých konzervatívnych poslancov, požadujúcich jeho odchod. Už skôr povedal, že kvôli afére nehodlá rezignovať. Johnson síce 6. júna ustál stranícke hlasovanie o dôvere, keď získal podporu 211 poslancov Konzervatívnej strany (proti bolo 148), to, že 41 percent konzervatívnych poslancov hlasovalo proti nemu, ale podľa médií podrýva jeho autoritu.
Naposledy 29. júna imunitný výbor britského parlamentu oznámil detaily vyšetrovania premiéra Johnsona. Výbor zisťuje, či ministerský predseda klamal parlamentu, keď vlani v decembri tvrdil, že jeho kancelária neporušila žiadne opatrenia zavedené v snahe brániť šíreniu koronaviru. Vyšetrovanie britského premiéra je momentálne vo fáze zberu dôkazov. Členovia výboru majú právo skúmať správy na komunikačných aplikáciách, e-maily aj fotografie, aby zistili, či Johnson vedome parlamentu klamal. Závery vyšetrovania sa podľa serveru Politico očakávajú na jeseň.
Nezákonný lobing poslanca Patersona
Neutíchajúcej kritike čelí Johnson za prístup ku korupčným aféram svojej Konzervatívnej strany. Vlani na začiatku novembra mu britské médiá vyčítali údajnú zbabelosť, keď sa nezúčastnil parlamentnej debaty o lobistickej afére svojho straníckeho kolegu Owena Patersona. Poslanec je obviňovaný, že za odplatu vystupoval v prospech firiem. Kvôli porušeniu lobistických pravidiel mal byť na 30 dní suspendovaný z Dolnej snemovne, Johnson a jeho parlamentná frakcia sa ale pokúsili spolustraníka ochrániť zmenou pravidiel o lobingu. Po tvrdej kritike nakoniec Paterson odstúpil.