Prokuratúra pripisovala starostovi Dolného Chotára Františkovi D. okrem činnosti pre juhoslovenskú zločineckú skupinu sátorovcov aj objednávku troch vrážd, z ktorých dve boli aj dokonané. Konkrétne si podľa obžaloby objednal vraždy Imreho Czakóa, Vojtecha Rampáka a Jozefa Kertésza. V poslednom prípade nebola vražda vykonaná pre smrť Ľudovíta (Lajosa) Sátora. Súd Františka D. v prípade všetkých týchto skutkov uznal za vinného.
Podľa rozsudku napríklad ukrýval Sátora, keď ho hľadala polícia, alebo poskytol pozemky pre zločineckú skupinu, aby si na nich postavila sídlo. Ako starosta obce zabezpečil pre spoločnosti ovládané skupinou napríklad zákazky na výstavbu bytov. Z účasti na jednej z vrážd objednaných Františkom D. bol odsúdený aj Roland Szamaránsky.
Rovnako tri vraždy, z ktorých boli všetky dokonané, si podľa obžaloby objednal jeho syn František D. ml. Súd v tomto prípade uznal vinu jeho, ako aj Ladislava A. v prípade vrážd Petra Nagya a Martina Žalmánka. V prípade vraždy Krisztiána Madarásza vyniesol súd nad obžalovanými oslobodzujúci rozsudok, keďže nebolo preukázané, že sa skutok stal.
Aj keď sa obaja obžalovaní ku skutkom priznali, podľa verdiktu súdu to bolo až v priebehu procesu a pod ťarchou dôkazov. Súd tak skonštatoval, že z dôvodu vypočítavosti obžalovaných nemôže priznania považovať za poľahčujúcu okolnosť. V prípade obetí všetkých vrážd, ktoré boli spáchané v období rokov 2004 až 2013, išlo o takzvané biele kone, prípadne osoby, s ktorými mali obžalovaní obchodné spory.
Otcovi so synom navyše prokuratúra pripisovala faktoringový podvod. Podľa obžaloby spôsobili banke fiktívnym obchodom s jačmeňom škodu minimálne 200-tisíc eur. Ladislav A. bol uznaný za vinného aj za prechovávanie pervitínu.
Starostu spolu so synom a Ladislavom A. zadržala polícia v rámci akcie Valentín začiatkom roka 2019. Súd ich následne vzal do väzby. Františka D. st. však NS SR v marci tohto roku napriek neprávoplatnému odsúdeniu na 25 rokov väzenia prepustil z väzby s monitorovacím náramkom. Dôvodom malo byť oneskorené zaslanie jeho sťažnosti proti neprepusteniu z väzby zo ŠTS na NS SR. Roland Szamaránsky bol v rámci procesu so skupinou sátorovcov v roku 2019 odsúdený na 18 rokov väzenia.