Rovnako ani záverečný program v nedeľu podvečer v areáli prírodného amfiteátra v Detve, kde dominovali folklórne súbory a účinkujúci najmä z Podpoľania. TASR o tom informoval hovorca Detvy Milan Suja.
Ako organizátori uviedli, slávnosti boli oslavou a sviatkom tradičnej kultúry. Pri programovej skladbe 55. ročníka vzali do úvahy, že festival sa pre ochorenie COVID-19 dva roky neuskutočnil. Preto navrhli osem scénických programov na hlavnej scéne. V nich mali svoje miesto domáce kolektívy a interpreti z Podpoľania, detské súbory, ľudové hudby i folklórne súbory a tanečníci. Predstavili sa tiež skupiny z regiónov kraja a aj Slováci žijúci v zahraničí.
Medzi sprievodné podujatia podľa Suju patrila aj výstava tradičných ženských sviatočných záster z Podpoľania v Podpolianskom múzeu. V Detvianskom ľudovom umení v historickej časti mesta si návštevníci mohli pozrieť detviansku výšivku na súčasných odevoch a doplnkoch z dielne a zbierky Ivety Smilekovej.
Centrum tradičnej kultúry v Detve pripravilo pre deti náučno-zábavné aktivity. V areáli amfiteátra boli počas tohto víkendu súčasťou remeselné dielne, škola tanca, spevu i praktické ukážky detského detvianskeho účesu.
Prvý ročník Podpolianskych folklórnych slávností, v súčasnosti Folklórnych slávností pod Poľanou, sa uskutočnil v priestoroch detvianskeho kúpaliska Štrand v roku 1966. V roku 1967 sa slávnosti presunuli do priestorov súčasného amfiteátra, kde bolo najskôr jednoduchšie javisko a hľadisko. Väčšia scéna súčasného amfiteátra je v Detve od roku 1976.