Pokiaľ ide o diskusie o kožných chorobách, obžalovaný Marian Kočner uviedol, že trpí histamínovou intoleranciou, ktorej dôsledkom sú aj rôzne vyrážky na koži. „Mám lekárske správy, ktoré to preukazujú," uviedol.
Na vypracovaní tohto dokumentu sa podieľal sedemčlenný tím. "Ukázalo sa nám, že niektoré výrazy sa veľmi významne vyskytujú práve v týždňoch, ktoré boli okolo dátumu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej," uviedol novinárom jeden z autorov analýzy Matej Karásek z Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.
"Takú kvalifikovanú a zrozumiteľnú výpoveď odborníka na súde som dlho nezažil," podotkol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Matúš Harkabus. Dôkaz vyhodnotí v záverečnej reči.
Najvyšší súd SR (NS SR) v júni 2021 zrušil rozsudok ŠTS zo septembra 2020 v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Senát zároveň vrátil konanie na ŠTS, ktorý má opätovne prejednať obžalobu voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej. Predseda senátu NS SR Peter Paluda v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedol, že prvostupňový súd pri oslobodení Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej v časti týkajúcej sa vraždy Kuciaka konal predčasne. Niektoré navrhované dôkazy nevykonal a o iných ani nerozhodol.
Súd zároveň k obnovenému procesu pripojil obžalobu v prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho. V tejto veci čelia obžalobe okrem Mariana Kočnera a Aleny Zsuzsovej aj Dušan Kracina a bosniansky občan Darko Dragić. Tomáš Szabó, ktorý je v prípade vraždy Kuciaka právoplatne odsúdený na 25 rokov väzenia, v kauze prípravy vrážd priznal vinu a bol vylúčený na samostatné konanie.