Starosta Chren vtedy odpovedal: „Evidujeme niekoľko sťažností na vaše agresívne správanie od vašich susedov, prosím, dodržiavajme pravidlá,“ reagoval starosta v slovnej prestrelke. „Ako viacerí kolegovia na úrade, tak aj starosta osobne dostával podnety, ktoré súviseli s komplikovanými, najmä susedskými vzťahmi. To, čo sa stalo, je však naozaj hrozné a vzhľadom na túto tragédiu nepovažujeme za vhodné, aby sme rozoberali detaily v médiách. Príbuzným a priateľom pani Tarjányiovej vyslovujeme úprimnú sústrasť,“ informovala hovorkyňa mestskej časti Adela Vavrušová.
Možné vyhrážky
Podľa aktivistu Ivora Švihrana z Ružinova sa Kristínine pripomienky týkali najmä parkovania, zelene, výstavby či občianskeho spolunažívania. To podľa neho neraz vyvolávalo susedské spory. Práve po jednom z nich sa jej podľa Švihrana začal niekto vyhrážať. „Viacerým politicky angažovaným priateľom, s ktorými aktívne komunikovala, sa koncom minulého roka zverila s obavami po vyhrážkach od viacerých osôb. Keď sa na konci novembra začalo hovoriť o jej zmiznutí, mnohí sme mali okamžite obavy o jej zdravie a život,“ povedal Švihran. Novému Času dokonca poskytol esemesky, kde mu kolegovia hovorili o tom, že im vyhrážky spomínala.
Podala trestné oznámenie?
Podľa viacerých zdrojov, ktoré má Nový Čas k dispozícii, sa mal Kristíne tesne pred jej zmiznutím niekto vyhrážať. Hovorila o tom podľa aktivistu Švihrana s jedným z poslancov miestneho zastupiteľstva. Na tom sa poslednýkrát zúčastnila 2. novembra 2021. O 24 dní nato už bola nezvestná.
Keďže bola občiansky angažovaná, veľmi často volala k rôznym udalostiam mestských policajtov, prípadne písala rôzne sťažnosti na mestské zastupiteľstvo. Zdá sa preto logické, že ak sa jej niekto skutočne vyhrážal, oznámila by to na polícii. Či tak napokon skutočne urobila, a nie je jasné. Podľa policajného hovorcu Michala Szeiffa „polícia nemôže ku konkrétnym osobám poskytovať informácie“.