Účastníkov pochodu nepriamo podporil aj bývalý šéf KDH Alojz Hlina, ktorý kritizoval organizátorov protiakcie pod názvom Hrdí na rodinu. „Existuje 364 dní, kedy môžete urobiť pochod Hrdí na rodinu. Ale vy ho urobíte presne v ten 365. deň, keď je aj Dúhový Pride. Tomu sa hovorí ´kresťanská láska a porozumenie´,“ napísal Hlina.
Kto je hrdý na rodinu?
Svojich stúpencov spomedzi vrcholových politikov si našla aj protiakcia, na ktorej sa dali zhliadnuť vedľa seba stúpenci krajnej pravice s „prorodinne“ orientovanými politikmi súčasnej koalície. „Som minister sociálnych vecí a rodiny, preto považujem za svoju povinnosť tu byť,“ na akcii vyhlásil Milan Krajniak.
Poslanec OĽaNO Györgi Gyimesi sa v deň, keď v uliciach pomyselne bojovali ľudia z LGBTI komunity a ich odporcovia, pochválil tým, že nápad zakázať dúhové vlajky na verejných budovách, ktorý nedávno začal presadzovať, si zobrali za svoje aj v španielskej Kastílii.
Jeho parlamentný kolega Milan Kuriak zas zverejnil fotografiu dúhovej vlajky vyvesenej na centrále istého obchodného reťazca. „Pre mňa je to dôvod na koniec nakupovania v tomto reťazci,“ napísal.
Na akciu Hrdí na rodinu zvolával poslanec Martin Čepček, ktorého vylúčili z OĽaNO, na mieste bolo vidno Martina Beluského z fašistickej ĽSNS či Rafaela Rafaja, ktorý je novou „akvizíciou“ Republiky. Pochod Hrdí na rodinu propagovala aj jeho domovská Slovenská národná strana pod vedením Andreja Danka. Naopak, Dúhový Pride podľa strany zbytočne vyvoláva vášne.