Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
26.07.2022 07:44 | Šport | Šport mix

Volko si v Eisenstadte zlepšil sezónne maximum na stovke

Slovenský šprintér Ján Volko si na pondelkových medzinárodných pretekoch v rakúskom Eisenstadte zlepšil na stovke sezónne maximum na 10,23 s (+1,8 m/s).

V druhom behu svoj výkon takmer zopakoval a finišoval za 10,24 s (+0,4 m/s).

Slovenský rekordér v šprintoch potvrdil nárast formy pred ME v Mníchove. V Eisenstadte dosiahol v behu na 100 m svoje dva najlepšie výkony roka, pričom v oboch behoch skončil druhý za Nemcom Denisom Almazom (10,16 a 10,20). Dosiaľ mal v tomto roku najlepší čas 10,28 s.

"S pretekmi som maximálne spokojný, forma stúpa a to je skvelé," povedal Volko. "Teším sa z oboch výsledkov. Druhý beh bol technicky vydarenejší ako prvý, ale fúkal slabší vietor, inak to mohlo byť ešte rýchlejšie. V prvom behu som trocha zasa zaspal na štarte. Pocity sú však dobré a tak sa teším sa na ďalšie preteky," uviedol vo svojom vyjadrení, ktoré TASR sprostredkoval atletický manažér Alfons Juck.

Darilo sa aj jeho juniorskému tréningovému partnerovi zo skupiny trénerky Nadi Bendovej, Filipovi Federičovi (Naša Atletika), ktorý si dvakrát zlepšil osobný rekord. V prvom behu na 10,72 (dosiaľ mal 10,83) a v druhom na 10,67. Volko mal vo Federičovom veku najlepší čas 10,92.

Dvojdňové preteky v Eisenstadte sú posledná možnosť na plnenie limitov či získavanie bodov do rebríčka na ME, uzávierka je v utorok o polnoci. Volko plánuje v utorok nastúpiť na 200 m. V rebríčku na ME si na 100 m na základe pondelkového času vylepšil bodový zisk.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: TASR

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk

Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Polícia (ilustračné foto).
V Žilinskom kraji došlo k VÁŽNEJ dopravnej nehode: Cesta je NEPREJAZDNÁ!
(ilustračné foto).
Bytovka v Bardejove sa ocitla v plameňoch! Hasiči v noci EVAKUOVALI desiatky ľudí
(ilustračné foto)
Strach na NITRIANSKEJ škole: Ôsmak sa VYHRÁŽAL sa spolužiakom, že ich postrieľa otcovou ZBRAŇOU!
Na Kvietikovom pohrebe bolo jeho hereckých kolegov pomenej.
Foto
Hereckí kolegovia o neúčasti na Kvietikovom († 90) pohrebe: Prečo sme sa s ním nerozlúčili...
(ilustračné foto)
Jarný víkend nás potrápi výstrahami: EXTRÉMNY vietor očakávajte hlavne TU
Petra Vlhová s trénerom Maurom Pinim po víťazstve v Levi.
Foto
Vlhovej bývalý tréner Pini EXKLUZÍVNE pre Nový Čas: Rozhovor ešte nie, ale priznal ZÁSADNÚ VEC!
K strašnej nehode došlo ešte v polovici marca pri Divinke.
Neuniesla Ivana († 37) stratu bäbátka? Trápenie ubolenej mamičky sa skončilo tragickou smrťou
Michalská veža
Váš Tip
V Bratislave otvorili unikátnu výstavu: Ponúka diela autistických umelcov
Rudolf Huliak rozviazal spoluprácu s Romanou Tabakovou.
Foto
Tajomný ODKAZ Tabakovej po vyhadzove od Huliaka: Čo sa bude diať po ministrových urážkach?
Chmelár nad údajným správaním Ondríka krúti hlavou.
Foto
Drsná prestrelka medzi Ondríkom a Chmelárom: Prekvapivé rozuzlenie konfliktu!
Kristián Baran hviezdi v markizáckom seriáli Sľub.
Foto
Nový sexsymbol Kristián Baran: AHA, za čo ho v seriáli Sľub cepuje známa herecká kolegyňa!
Robert Fico vystúpil s príhovorom.
Foto
80. výročie oslobodenia Bratislavy: Fico podával ruku priaznivcom, v slovenských uliciach sa protestovalo