Pravdepodobnosť, že zasiahnu obývanú oblasť, je však extrémne nízka, informuje spravodajský portál BBC. Vyvoláva to však otázky o tom, ako zodpovedne sa k vesmírnemu odpadu stavajú rôzne krajiny. Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) už v minulosti vyzval čínsku vesmírnu agentúru, aby svoje rakety navrhovala tak, aby sa pri opätovnom vstupe do atmosféry rozpadli na menšie kúsky, podľa medzinárodnej normy.
Posledné rakety, ktoré smerovali k nedokončenej čínskej vesmírnej stanici Tchien-kung však nemali schopnosť kontrolovaného návratu. Čínska vláda v stredu informovala, že raketa pri opätovnom návrate na Zem nebude predstavovať veľké riziko, pretože pravdepodobne dopadne do mora.
Podľa neziskovej organizácie The Aerospace Corporation sídliacej v Kalifornii, by sa mala raketa vrátiť na Zem v nedeľu okolo 00:24 GMT, plus-mínus 16 hodín. Je pritom podľa nich príliš skoro predpovedať kam 25-tonový kus rakety dopadne. Možná oblasť zahŕňa Spojené štáty, Afriku, Austráliu, Brazíliu, Indiu i Juhovýchodnú Áziu.