Osem hasičov dnes utrpelo zranenie. Jeden z nich spadol zo skaly, vrtuľník ho previezol na traumacentrum ústeckej nemocnice. Nemal by byť v bezprostrednom ohrození života. Dvaja hasiči skončili v dečínskej nemocnici. Jedného z nich poštípali osy a včely, druhý utrpel stredne ťažké zranenie nohy. Pri zrážke hasičskej cisterny a štvorkolky sa neskôr zranili aj dvaja dobrovoľní hasiči. Obaja išli na štvorkolke, skončili v starostlivosti záchranárov. Traja ďalší hasiči potom utrpeli ľahké zranenia.
Rakúšan novinárom povedal, že náklady na likvidáciu požiaru dosiahnu stoviek miliónov korún. Štát uvoľní v prvej fáze 100 miliónov korún na obnovu národného parku. Zásah hasičov sa bude hradiť z rezervy štátneho rozpočtu, ktorá činí sedem miliárd korún. Väčšie škody na hasičskej technike zatiaľ nevznikli, hasiči evidujú napríklad len drobné poškodenia vozidiel. O kompenzáciách škôd podnikateľom sa zatiaľ debata podľa Rakúšana neviedla, na rad má prísť až v ďalších týždňoch.
Les v národnom parku začal horieť v nedeľu a požiar sa rozšíril aj cez hranice do Saska. Podľa satelitných snímok požiar zasiahol územie s rozlohou 1060 hektárov. Odo dneška platí zákaz vstupu do lesa na vybranom území národného parku, ktorý vydal dečínsky magistrát. Zákaz sa týka vstupu do lesov na území obcí Hrensko, Mezná, Janov, Ružová, Kamenická Stráň, Srbská Kamenica, Jetřichovice, Rynartice, Všemily a Vysoká Lípa. Výnimku majú správcovia parku, poľovníci či hasiči, policajti a zdravotníci.
Britský ľavicový denník The Guardian napísal, že v Českej republike sa mení nálada politikov a verejnosti voči zmenám klímy, zatiaľ čo je oblasť zalesnených hôr v plameňoch. Zápach spáleniny, ktorý sa od pondelkového rána začal šíriť v až 200 kilometrov vzdialených mestách, by podľa denníka mohol byť bodom zvratu od hlbokej skepsy ku klimatickým zmenám na plné uznanie globálnej krízy.