"Budúcnosť sa bude robiť v Amerike," povedal Biden. Aj niektorí republikáni sa pripojili k prezidentovi a zúčastnili sa na podpise zákona o čipoch, ktorý sa v Kongrese pripravoval roky. Americkí lídri majú totiž obavy, že toto odvetvie môže ovládnuť konkurenčná Čína. Na podpise sa zúčastnili tiež generálni riaditelia spoločností Micron, Intel, Lockheed Martin, HP a Advanced Micro Devices, ako aj guvernéri Pensylvánie a Illinois, starostovia Detroitu, Clevelandu a Salt Lake City a viacerí zákonodarcovia.
Zákon o čipoch zahŕňa dotácie na podporu výroby mikročipov, výkonných a relatívne ťažko vyrobiteľných komponentov, ktoré v súčasnosti potrebuje takmer každé moderné zariadenie. Zahŕňa tiež desiatky miliárd dolárov na výskum a vývoj. Biely dom tvrdí, že záväzok vlády posilniť high-tech priemysel už priťahuje veľkých súkromných investorov. Poukázal pritom na americkú firmu Micron, ktorá oznámila investíciu 40 miliárd USD do zvýšenia domácich výrobných kapacít do roku 2030.
Jedným z kľúčových cieľov demokratického prezidenta od jeho nástupu do úradu bolo prehodnotiť vedúce postavenie USA v špičkových inováciách a prebudovať domácu priemyselnú základňu vzhľadom na obrovské čínske investície do špičkových technológií podporovaných štátom.