Vraždil už počas socializmu a krátko po prepustení z basy a páde železnej opony udrel znovu. Nikto iný na Slovensku nesedí dlhšie vo väzení bez prestávky ako on. Ako dnes žije muž, ktorý je pravdepodobne na prvej priečke v rebríčku najdlhšie stráveného času v base v histórii Slovenska?
Ján Molnár sa dostal do vyšetrovacej väzby v septembri 1990, o jeden deň skôr než jeho kumpán Ľubor Masár (63). Obaja napokon dostali ako prví Slováci po páde minulého režimu najvyšší možný trest - doživotie. Aj keď sa po viac ako dvoch desaťročiach domáhali podmienečného prepustenia podľa zákona, ich pokusy boli zatiaľ neúspešné. S oboma mužmi si niekoľko rokov dopisuje bývalý reportér Nového Času David Púchovský (32), ktorý tento rok napísal knihu Vražda na odpočívadle o tragickom osude holandského páru z roku 1990.
Mladú ženu Gabrielle Widdershoven († 27) Molnár s Masárom zlikvidovali, jej manžel René († 56) akoby zázrakom prežil, oboch mužov usvedčil a zomrel na následky zranení až v roku 2020. Pre Molnára bolo jeho odsúdenie spred 32 rokov desiate v poradí. Zvykol si na prostredie väzenia? „Prosím, čo by to bolo za človeka, ktorý si zvykne na väzenie? Počas týchto rokov sa mi maminka utrápila na smrť, tak isto tatino. V Blave mi zabili ešte aj družku. Na takéto čosi je možné si zvyknúť? Už 30 rokov som mŕtvy!“ uviedol Molnár.