„Vyskočil som a treskol jej. Žiaľ, toto ani dnes nedokážem vyhodnotiť, že prečo som zavrel päsť! Stačilo, keby o pol kroka skôr ostala stáť a taký úder by išiel mimo! Toto však ani po rokoch neprijímam ako ospravedlnenie sa! Základný prešľap bol ten, že vôbec som tú ženu nemal právo udrieť! Ani to nemôžem prijať, že z tých nadávok na adresu mojej mamy mne praskli brzdy a udrel som ju. Vždy som s babenkami vychádzal veľmi dobre a zrazu toto,“ uviedol v spomienkach pre Púchovského s tým rozdielom, že odborné posudky jednoznačne preukázali, že ženu neudrel, ale zaškrtil.
Vražda na odpočívadle
Molnár dostal pätnásťročný trest za vraždu. Vďaka amnestii Václava Havla bol skrátený o jeden rok. Keďže mu začiatkom roka 1990 chýbalo odsedieť si do konca trestu už len štyri roky, mal odrazu právo požiadať o podmienečné prepustenie. K tomu sa aj napokon dopracoval vďaka odfláknutému rozhodnutiu vtedajšej okresnej sudkyne. Sudkyňa mu uverila, že sa bude starať o svoju mamu. Tá však žila dlhodobo v zahraničí a so synom nebola ani len v kontakte… Molnár sa s ďalším čerstvo prepusteným väzňom Ľuborom Masárom vydal na skusy do západného sveta, kde narazili náhodne na holandský pár.
Na rakúskom odpočívadle v karavane holandskí mladomanželia práve umývali riad. Boli na ceste na dovolenku, keď im Molnár zaklopal na dvere. „Často na to myslím. Molnár nás vtedy poprosil o pomoc. Bol som rád, že nás vyrušil, pretože som nerád utieral riad,“ povedal René pre Nový Čas. To, čo sa udialo nasledujúce hodiny, pripomína horor. Gabrielle si čakanie na Reného krátila skúšaním videokamery. Na videu bolo počuť, ako sa sama seba pýta, kde je jej láska tak dlho. V tom čase bojoval o život len o pár metrov ďalej.
Molnár a Masár mu vo svojej dodávke do hlavy zaťali sekerou a kladivom. Jeho telo sa potom pokúšali podpáliť a zahrabať. Molnár neskôr zaškrtil Gabrielle a skryl ju do sena pri diaľnici. René napriek ťažkým zraneniam prežil a na súde vypovedal ako svedok. Na konci tragického príbehu boli dva prvé doživotné tresty pre slovenských občanov po roku 1989.