20.08.2022 20:18 | Šport | Futbal

Ružomberok obral o víťazstvo bývalý hráč, v Michalovciach hlavný rozhodca nedopískal

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v 6. kole Fortuna ligy nad MFK Skalica 3:1.

Domácich poslal v 10. minúte do vedenia Adler Da Silva. Na začiatku druhého polčasu zvýšil na 2:0  z pokutového kopu kapitán Igor Žofčák. V 78. minúte sa druhýkrát presadil Da Silva, hostia v závere už iba skorigovali výsledok zásluhou Andreja Fábryho.

V 40. minúte sa po zrážke so Žofčákom zranil hlavný arbiter Michal Očenáš. Keďže ani po ošetrení nemohol pokračovať v rozhodovaní, nahradil ho Kristián Micheľ.

MFK Zemplín Michalovce- MFK Skalica 3:1 (1:0)
10. a 78. Da Silva, 52. Žofčák (z 11 m) - 86. Fábry. Rozhodoval: Očenáš (40. Micheľ), ŽK: Marcin, Ranko, Jeřábek – Hollý, Čögley, 921 divákov.

Michalovce: Kožuchar – Kotula, Jeřábek, Ranko, Mendez – Perez - Vico (81. Slobodník), Begala, Žofčák (59. Vaško) – Marcin, Da Silva (81. Záhradník), Jánošík (73. Magda).

Skalica: Junas – Čögley, Blažek, Rudzan, Yao (82. Černek)– Nagy, M. Hollý (46. Fábry) – Baumgartner (46. Václav), Vlasko (69. Šebesta), Mihalík (76. Mášik) – Haša.

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v 6. kole Fortuna ligy nad DAC Dunajská Streda 3:1 a v tabuľke sa posunuli na druhé miesto. Domáci sa ujali vedenia zásluhou Erik Daniela, po zmene strán v silnom lejaku pridal po signáli z rohového kopu druhý gól Martin Mikovič.

Ion Nicolaescu síce znížil, no červeno-čierni vzápätí Martinom Bukatom upravili na 3:1. Záverečnú viac ako polhodinu hrali Trnavčania bez vylúčeného Mikoviča, no hostia nenašli na trnavský obranný val účinný recept.

FC Spartak Trnava – FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (1:0)
16. Daniel, 46. Mikovič, 55. Bukata – 53. Nicolaescu, ŽK: Kóša, Mikovič – Dimun, Kalmár, ČK: 58. Mikovič (Spartak), rozhodovali: Smolák – Hancko, Halíček, 3879 divákov

Spartak: Takáč – Koštrna, Štetina, Kóša, Mikovič – Savvidis – Daniel (61. Tumma), Bukata (90. Čurma), Štefánik (73. Paur), Bamidele Yusuf (61. Bolaji) – Boateng (73. Ristovski). Tréner: Gašparík.

DAC: Veszelinov – Blackman, Kružliak, Risvanis (68. Brunetti), Muhamedbegovič (46. Ciganiks) – Balogh, Dimun (79. Kalmár), Káčer – Veselovský (79. Szánthó), Krstovič, Ramadan (46. Nicolaescu). Tréner: Guľa

Futbalisti AS Trenčín zdolali v sobotnom domácom stretnutí 6. kola Fortuna ligy MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1. Víťazný gól strelil v 78. minúte srbský obranca Lazar Stojsavljevič. Trenčania si pripísali druhé víťazstvo v sezóne a nazbierali osem bodov, Liptáci naďalej čakajú na prvý úspech, na konte majú tri remízy a tri prehry.

AS Trenčín - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 (1:0)
18. Gajdoš, 78. Stojsavljevič - 52. Bedecs. ŽK: Kupusovič, Stojsavljevič, Ibrahim - Gerát. Rozhodovali: Ochotnický - Štrbo, Zemko

Trenčín: Kukučka - Mičuda (88. Kmeť), Pires, Stojsavljevič, Madu - Gajdoš (74. Bainovič), Lavrinčík, Ibrahim - Demitra (59. Witan), Kupusovič (74. Letenay), Soares (88. Ďuriška)

L. Mikuláš: Sváček (14. Gröger) - Totka, Bielák, Bedecs, Župa (88. Kotora) - Václavik, Káčerík, Gerát - Popovič (82. Voško), Matoš (82. Diviš), Nečas

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble remizovali v sobotnom stretnutí 6. kola Fortuna ligy s MFK Ružomberok 2:2. Hostia viedli 1:0 aj 2:1, bod pre domácich zachránil v 87. minúte striedajúci Adam Brenkus, ktorý v lete prestúpil práve z Ružomberka do Zlatých Moraviec.

ViOn však stále čaká na prvé víťazstvo v sezóne, na konte má tri remízy a tri prehry, vicemajster nazbieral desať bodov (bilancia 2-4-0).

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Ružomberok 2:2 (0:1)
62. Horák, 87. Brenkus - 7. Gerec, 68. Kelemen. ŽK: Šuvalija, Múdry, Suľa - Halabrín, Fabiš. Rozhodovali: Kráľovič - Hrmo, Jánošík

Z. Moravce: Lukáč - Almeida (32. Horák), Pintér, Bednár, Suľa - Duga, Múdry (78. Vestenický) - Pinte (60. Maulana Vikri), Ďubek (78. Brenkus), Mondek - Niarchos (46. Šuvalija)

Ružomberok: Frühwald - Fabiš, Maslo, Mojžiš, Madleňák - Luterán, Halabrín (83. Malý) - Morong (56. Tučný), Gerec (73. Rakyta), Regáli (83. Dopater) - Kelemen