Svetový unikát
Termálna voda Kúpeľov Sliač priaznivo pôsobí na obehovú sústavu, na srdce a cievy pacientov, ako aj na tráviace ťažkosti a problémy spojené so ženskými ochoreniami. Ide o jediné slovenské kúpele, kde majiteľom celého kúpeľného areálu a všetkých prevádzkových budov je 100-percentná štátna spoločnosť - Kúpele Sliač, a. s. Jej akcionármi sú MH Manažment a Všeobecná zdravotná poisťovňa.
Prvá písomná zmienka
Najstaršia písomná zmienka o sliačskych prameňoch pochádza z roku 1244, z čias kráľa Bela IV., keď bol Zvolen povýšený na slobodné kráľovské mesto. Pri opise jeho okolia sa spomínajú aj minerálne pramene, ktoré miestni obyvatelia vtedy nazývali „teplice“. Podľa súdobej literatúry začali prví hostia prichádzať do rybárskych kúpeľov na účely osvieženia, ale aj liečenia už v druhej polovici 17. storočia. Až v 18. storočí boli oficiálne uznané za liečivé.
Tieto osobnosti sa tu liečili
V Kúpeľoch Sliač sa v priebehu rokov liečilo a doliečovalo mnoho významných osobností. Pravidelným hosťom bol slovenský hudobný skladateľ Ján Cikker. Česká spisovateľka a zberateľka ľudovej slovesnosti Božena Němcová, získala podľa povery počas liečenia v sliačskych kúpeľoch námet pre svoju rozprávku Soľ nad zlato.
Medzi ďalšie významné osobnosti patrili aj uhorský panovník Matej Korvín, básnici Ján Kollár, Andrej Sládkovič, P. O. Hviezdoslav, spisovateľky Terézia Vansová, B. S. Timrava, spisovatelia Ján Smrek, Janko Jesenský či Jozef Cíger Hronský. Liečili sa tu aj český herec Vlasta Burian, prezidenti ČSR T. G. Masaryk aj Edvard Beneš, maliari a ilustrátori Janko Alexy či Ľudovít Fulla.