Ostrá kritika Matoviča
Hoci obaja zúčastnení zhodne odmietali nejaký hlbší zmysel vzájomného stretnutia, oheň už bol na streche. „Veriť Sulíkovi po tom, čo oklamal celé Slovensko, že nechcel armádny vrtuľník pre Geissenovcov za súhlas s poskytnutím S-300 Ukrajine, je ako veriť prostitútke, že ešte nemala sex,“ vyjadril sa pre Nový Čas k stretnutiu Matovič s odvolaním sa na informácie, podľa ktorých bol Sulík údajne najskôr proti poskytnutiu nášho systému protivzdušnej obrany Ukrajine.
„Určite to nie je štandardné a ani prospešné. Richard Sulík je stále členom vlády a mal by sedieť pri stole so svojimi koaličnými partnermi. Nie s Robertom Ficom, ktorému je úplne zbytočné vysvetľovať čokoľvek. Takéto stretnutia pokladám za rovnako škodlivé ako stretávanie sa s Mariánom Kočnerom či Marianom Kotlebom,“ napísala nám aj šéfka Za ľudí Veronika Remišová.
Kollár: Stretnutie je v poriadku
Šéf parlamentu a strany Sme rodina je, naopak, na Sulíkovej strane. „Je to štandardné a aj ja sa budem stretávať s opozičnými lídrami, Fica nevynímajúc, lebo situácia je vážna a je teraz potrebná spolupráca naprieč politickým spektrom. Čiže pre mňa je to ich stretnutie štandardné a nevyrušuje ma to,“ uvádza Boris Kollár. Nie všetci koaliční politici sú však takí zhovievaví.
„Podľa mňa to nie je o. k. Sú prostriedky a spôsoby, ako kultúrne komunikovať s opozíciou tak, aby bolo jasné aj verejnosti, o čom sa rokovalo. Rokovať za zavretými dverami s predsedom Smeru takýmto spôsobom nie je. Neviem si predstaviť, čo by sa na našej mediálnej scéne dialo, ak by takto išiel rokovať s Ficom Matovič, Kollár alebo Remišová. Richard Sulík, pri všetkej úcte k nemu, ukázal veľmi zlý politický úsudok,“ napísal na sociálnej sieti poslanec Za ľudí Juraj Šeliga, o ktorom sa hovorí ako o možnom budúcom ministrovi spravodlivosti.
Poslanec OĽaNO Peter Pollák dokonca spochybňoval oficiálnu verziu o stretnutí. „Debata môže byť aj o koordinácii pri predčasných voľbách, o čom vám v skutočnosti aj ide. Dovidenia,“ napísal Sulíkovi pod jeho post.