Hoci budova prešla niekoľkými úpravami, miestami tam pocítite prvorepublikovú atmosféru. Sídlilo tam niekoľko bánk a jednotliví vlastníci spravili aj určité zmeny v interiéri, aby ho prispôsobili dobovým nárokom. V roku 1980 bol objekt zaradený medzi národné kultúrne pamiatky.
Súčasným majiteľom je ČSOB, no vzhľadom na to, že už disponuje novou centrálou v obnovenom Zuckermandli, pre jedinečnú budovu na Štúrovej hľadá nového vlastníka. Vo vstupnej hale sa zachovalo jej kamenné obloženie a zaujímavosťou je, že použité kamene sú údajne jedny z najstarších v Bratislave.
„Je tam viacero druhov kameňa, ale pravdepodobne ten najstarší je migmatit. Nachádza sa v iných podobách aj u nás, ale tento pravdepodobne pochádza z Indie. Je to kameň, ktorý má páskovanú textúru, striedanie svetlých a tmavších pruhov,“ uviedol historik Vladimír Tomčík.
Na halu sa napája hlavná banková hala, podstatne väčší priestor s galériou, ktorý prešiel úpravami. Odtiaľto sa dostanete k trezorom v suteréne. Originálny dizajn má aj schodisko a veľkolepé sú aj miestnosti a kancelárie vedenia banky. Štandardné kancelárie však prešli výraznejšími zmenami a zamestnanci pracovali v samostatných, ktoré majú rôznu veľkosť.
Návrhov bolo viac
Na parcelu v nároží Štúrovej a Grösslingovej ulice vypracovali návrhy viacerí architekti, no realizoval sa až projekt Alexandra Skuteckého, ktorý pôvodne riešil budovu banky na väčšej parcele. „Riešil viacero vecí, napríklad Justičný palác s Vojtechom Holešom, kde sú autormi vstupných priestorov a schodísk. Skutecký zahynul v roku 1944 po povstaní na neznámom mieste pri Banskej Bystrici,“ uviedol historik. Architekt sa rozhodol, že najvhodnejší bude nadčasový reprezentatívny klasicistický štýl.