Formula 1 sa rozšíri o ďalšiu značku: Od roku 2026 pribudne na rošt slávna nemecká automobilka
26. 8. 2022, 16:15

Zdroj: TASR/AP
Nemecká spoločnosť Audi vstúpi v roku 2026 do seriálu majstrovstiev sveta formuly 1 ako dodávateľ motorov. Dlho očakávaný krok potvrdil v piatok šéf automobilky Markus Duesmann. Meno tímu, s ktorým bude spolupracovať, oznámi do konca tejto sezóny.
Predpokladá sa, že Audi sa pripojí k Sauberu. Ten momentálne nesie z marketingových dôvodov názov Alfa Romeo a využíva pohonné jednotky Ferrari. V sezóne 2026 vstúpia do platnosti nové pravidlá - do F1 prinesú udržateľné biopalivo a polovica výkonu bude generovaná elektricky.
Na vstup do kráľovnej motoršportu sa pripravuje aj ďalšia značka z portfólia Volkswagen Group - Porsche. V jeho prípade by išlo o návrat po 35 rokoch a v kruhoch F1 ho spájajú s Red Bullom. Informácie priniesla agentúra AFP.
Autor: TASR