Patrí medzi ne spolupráca pri obstaraní pásových obrnených vozidiel. Uzavreli tiež zmluvu o spolupráci českej spoločnosti Aero Vodochody a Leteckých opravovní Trenčín pri spoločných projektoch.
Naď zdôraznil, že ide o unikátnu dohodu. Pôjde o spoločný postup pri obstarávaní pásových bojových obrnených vozidiel CV90. "Čelíme rovnakým hrozbám, sme spojencami v NATO a EÚ. Našli sme zaujímavé riešenie, ktoré je zaujímavé pre našich vojakov," vyhlásil slovenský minister s tým, že vojaci budú mať rovnakú techniku, na ktorej budú môcť cvičiť a byť spoločne nasadzovaní.
Za významné považuje, že môžeme spoločnou akvizíciou znížiť celkovú cenu. Projekt by sa mal podľa jeho slov vyšplhať na hodnotu približne 1,8 miliardy eur.
Černochová zdôraznila, že jej predchodcovia sa snažili vypísať výberové konanie, aby splnili cieľ mať do roku 2026 vybudovanú ťažkú brigádu. "Keďže sa to nedarilo, museli sme výberové konanie ukončiť a začať s čistým stolom. Obrátila som sa v tej chvíli na ministra Naďa a požiadala som ho o možnosť spolupráce našich krajín, pretože som vedela, že vláda SR má za sebou výber," priblížila.
Spoločný postup je podľa ministrov najlepší nielen z hľadiska nižších cien, ale aj v tom, že v jednom regióne bude viac techniky. "Môžeme sa spojiť i v tom, aby sme naše firmy zapojili do opravárenstva a výroby náhradných dielov i do implementácie náhradných dielov," povedala česká ministerka s tým, že toto je súčasťou deklarácie. Dôležitý je podľa nej aj časový parameter, keďže sme v blízkosti vojenského konfliktu.