27.08.2022 20:20 | Šport | Futbal

Skalica bola blízko senzácie, Dunajská Streda padla na domácej pôde

Futbalisti MFK Skalica remizovali v 7. kole Fortuna ligy so Spartakom Trnava 1:1.

Domáci išli do vedenia v 60. minúte, keď sa po akcii Romana Hašu presadil Yann Michael Yao. V 89. minúte si strelil vlastný gól Oliver Podhorin. Vypredaný štadión na Záhorí videl viac futbalového umenia až po prestávke, z gólu sa ešte pred zásahom Yaa tešila Trnava, no zakončujúci hráč Spartaka bol v postavení mimo hry.

Hostia mali v závere tlak a podarilo sa im vyrovnať. V neúplnej tabuľke sú Skaličania ako nováčik na deviatom mieste so šiestimi bodmi, Spartak je na tretej priečke s dvanástimi bodmi.

Fortuna liga - 7. kolo:

MFK Skalica - FC Spartak Trnava 1:1 (0:0)
Góly: 60. Yao - 89. Podhorin (vlastný). Bez kariet. Rozhodovali: Smolák - Jekkel, Štofik, 3000 divákov (vypredané).

Futbalisti Podbrezovej vyhrali v sobotnom zápase 7. kola Fortuna ligy na pôde Liptovského Mikuláša v Poprade 4:2. Ako nováčik sú stále bez prehry a na konte majú už trinásť bodov, figurujú na druhom mieste o bod pred Trnavou a Žilinou.

Skóre otvorili v 7. minúte hostia, keď sa kapitán Boris Godál presadil po rohovom kope a vedenie zvýšil nigérijský legionár Moses Cobnan. Po prestávke vyrovnali domáci Adrián Káčeríka a Mihajilo Popovič. Podbrezová sa opäť ujala vedenia po vlastenci Richarda Župu, štvrtý gól v sezóne pridal Cobnan a na konečných 5:2 pre Železiarne upravil v 90. minúte striedajúci Damián Bariš.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Železiarne Podbrezová 2:5 (0:2)
Góly: 50. Káčerík, 53. Popovič - 23. a 73. Cobnan, 7. Godál, 61. Župa (vlastný), 90. Bariš. ŽK: Laura, Totka – Cobnan, Kukoľ, Grendel. Rozhodovali: Kružliak - Štrbo, Košecký

Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v sobotnom stretnutí 7. kola Fortuna ligy na štadióne FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:1. Domáci viedli, ale v rozpätí 66. a 68. minúty otočil skóre dvoma gólmi striedajúci Filip Bainovič.

Dunajská Streda utrpela druhú prehru za sebou a figuruje na piatej priečke, bodovo sa na ňu dotiahol práve Trenčín.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín 1:2 (1:0)
Góly: 28. Ramadan - 66. a 68. Bainovič. ŽK: Ciganiks (D. Streda). Rozhodovali: Glova - Pozor, Kmec, 4507 divákov.

V 7. kole futbalovej Fortuna ligy banskobystrická Dukla zdolala na svojom štadióne FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:2 a odlepila sa z dna tabuľky. Nováčik dosiahol druhú výhru v sezóne a figuruje na desiatej priečke, hostia čakajú na prvé víťazstvo a sú na predposlednej pozícii.

MFK Dukla Banská Bystrica - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:2 (1:1)
Góly: 4. Polievka, 66. Hanes, 76. Faško, 82. Rymarenko - 24. Pintér, 84. Brenkus. ŽK: Záhumenský (Dukla). Rozhodovali: Dzivjak - E. Weiss, Jánošík, 1495 divákov.