V tejto obci ju pripravujú zo zemiakov, cibule, cesnaku, korenín. V recepte na pravú medzibrodskú haruľu nie je žiadna múka ani vajcia. Podľa miestnych okrem lásky dávajú do harule špeciálnu ingredienciu a to miestnu bylinku s výraznou chuťou - metku.
„Medzibrod je spojený s haruľou od nepamäti. Je vychýrený v celom okolí a v minulosti sa tu robili na jeseň haruľové zábavy. Preto sme si v roku 2001 povedali, že keď sa robia súťaže v haluškách či guľášoch, prečo nespropagovať túto našu miestnu špecialitu,“ vysvetlil Tomáš Pohorelec, zástupca OZ Chlapci z Medzibrodu, ktorí túto súťaž vymysleli. Doplnil tiež, že haruľa v Medzibrode je špecifická aj v tom, že sa nerobí na panvici, ale robí sa na plechu a pečie v rúre.
„Taká naozaj pravá medzibrodská haruľa sa robí iba s použitím zemiakov, korenín, bez múky a vajca. Samozrejme, nesmie chýbať metka. Je to špeciálna odroda mäty piepornej, ktorá jej dáva sviežu chuť, pritom ale nie je taká ostrá ako mäta. Na jeseň sa dáva čerstvá, neskôr už sušená. Haruľa bola špecifická aj tým, že keď sa robievali zabíjačky pridávalo sa do cesta aj klobásové mäso,“ povedal Pohorolec, podľa ktorého bola haruľa v obci nedeľné jedlo a ľudia ju jedli pred bohoslužbou v kostole a aj po návrate domov. Traduje sa, že každú nedeľu tam bolo počuť buchot plechov po stole, nakoľko sa haruľa musela robiť tenučká a bolo ju treba na plech roztiahnuť. Preto sa plech s cestom búchal o stôl.