Podľa agentúry AFP sa takto vyjadril americký minister zahraničných vecí Antony Blinken, ktorý dodal: "Ak sa to potvrdí, zjavne to nie je v záujme nikoho." Podľa Blinkena tieto úniky nebudú mať významný vplyv na energetickú odolnosť Európy. Za rozhodujúci faktor označil to, že sa pracuje na riešení energetickej bezpečnosti pre Európu a "v tejto súvislosti aj pre celý svet, a to tak krátkodobo, ako aj dlhodobo."
Poukázal i na úsilie USA zvýšiť dodávky skvapalneného zemného plynu, ktoré sa zintenzívnilo od invázie ruskej armády na Ukrajinu, keďže spojenci Spojených štátov - najmä Nemecko - sa snažia znížiť svoju závislosť od ruskej energie.
Poradca pre národnú bezpečnosť USA Jake Sullivan označil úniky plynu z plynovodov Nord Stream za "zjavnú sabotáž" a potvrdil pripravenosť USA podieľať sa na zaistení energetickej bezpečnosti Európy. Prevádzkovateľ plynovodov, konzorcium Nord Stream, podľa svojho hovorcu priznal, že "incident, pri ktorom sa v ten istý deň vyskytnú ťažkosti v troch potrubiach súčasne, nie je bežný".
Podľa predstaviteľov Ukrajiny za únikmi plynu z potrubí plynovodov Nord Stream 1 a Nord Stream 2 je Rusko. Ukrajina tiež deklarovala, že toto konanie sa nerovná "ničomu inému ako teroristickému útoku".
Fotografie zhotovené dánskou armádou ukázali veľké zhluky bublín na hladine Baltického mora, zatiaľ čo švédsky seizmologický inštitút informoval o výbuchoch pod vodou.