Doktor Rajan povedal, že tento krok oneskorí vyprázdňovanie žalúdka. Ako tvrdí, ide o rýchlosť, ktorou žalúdok vyprázdňuje svoj obsah do tenkého čreva. "Takže alkohol, ktorý je teraz zmiešaný s jedlom, zostáva v žalúdku dlhšie pred vstupom do čreva, čo znižuje rýchlosť, akou sa alkohol vstrebáva do krvného obehu." Doktor však dodal, že jediný spôsob, ako sa menej opiť, je menej piť.
Odborníci hovoria, že existujú rôzne dôvody, prečo sa nájdu šťastlivci, ktorí nemajú opicu. Odborníčka na výživu Lara, zakladateľka Wholistic Health by Lara povedala, že keď je dehydratácia súčasťou opice, je to potom oveľa zložitejšie. Ako tvrdí, naše gény sú čiastočne zodpovedné za to, ako často opicu máme a aká je závažná.
Lara citovala štúdiu z roku 1972, ktorá sa udiala na 14-tisíc dvojčatách. Štúdia zistila 50-percentnú zhodu medzi tým, ako rýchlo sa opijú, aké závažné boli následky po pití a medzi ďalšími faktormi, ako sú zdravie, lieky či užívanie drog. "Ďalšia štúdia na takmer 5000 dvojčatách zistila 40 až 45-percentný genetický vplyv na to, ako často opicu majú ako sú voči nej odolné," dodala.