Takmer 37 percent ľudí uviedlo, že na potraviny zabudli, kým sa neskazili. Ďalších 21 percent ľudí malo problém spotrebovať všetky suroviny, ktoré kúpili vo výhodnom viacpočetnom balení. Až 67 percent ľudí povedalo, že malo problém zo zvyškov uvariť nové jedlo, a až 39 percent ľudí vyhlásilo, že potraviny vyhodili rovno do koša, pretože už nemali chuť ich jesť.
Aj napriek týmto výsledkom 98 percent respondentov uviedlo, že im nie je ľahostajný problém plytvania potravinami. Celkovo 27 percent ľudí by chcelo spotrebovať všetko jedlo, čo si nakúpi, a nemať žiadny nadbytočný odpad.
Z prieskumu tiež vyplynulo, že štvrtina tých, ktorí mrhajú potravinami, vyhadzuje veci dvakrát týždenne, čo predstavuje 1,1 kilogramu jedla alebo odhadom takmer 27 libier mesačne. Až 47 percent ľudí sa ale cítilo previnilo, že toľko plytvá, pričom najväčšími dôvodmi pre zmenu boli úspora peňazí (63 percent) a starosť o životné prostredie (60 percent).
Prieskum tiež zistil, že priemerný vek, keď sa Briti najviac zaujímajú o plytvanie potravinami, je 20 rokov, pričom 81 percent z nich bolo vychovaných tak, aby nikdy surovinami nemrhali. Pätina opýtaných však uviedla, že ich domácnosť zje aj zvyšky jedla len zriedka.
Štyria z desiatich respondentov uviedli, že im nevadí konzumovať potraviny po dátume spotreby, pričom za prijateľnú dobu uchovávania potravín považujú tri dni. Tretina z nich je ochotná uvariť zo zvyšku surovín jedlo, pretože 24 percent si bolo vedomých priameho dopadu na globálne otepľovanie a klimatické zmeny.