Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Nové fakty o postrelenej medvedici na úteku: Pomáhali aj poľovníci, toto je výsledok! Výzva pre obyvateľov

Nové fakty o postrelenej medvedici na úteku: Pomáhali aj poľovníci, toto je výsledok! Výzva pre obyvateľov

Zdroj: Istockphoto

Reklama

Zásahový tím pre medveďa hnedého pokračoval v piatok v pátraní po postrelenej medvedici na Podpoľaní aj v spolupráci s miestnymi poľovníkmi, informuje o tom Štátna ochrana prírody SR.

Štátni ochranári spresnili, že medvedicu nenašli, oblasť však monitorujú ochranári aj poľovníci a v teréne budú osadené fotopasce. Medvedica sa podľa nich nevyskytuje v blízkosti obývaných oblastí.

Problémovej medvedici sa v stredu 5. októbra pri zásahu v lokalite Stavanisko pri mesta Detva podarilo ujsť do lesa, kde ju následne Zásahový tím ŠOP SR spolu s cvičeným poľovným psom dohľadával viac ako 11 hodín.

V piatok Zásahový tím ŠOP SR v dohľadávaní pokračoval v spolupráci s ôsmimi členmi miestnej Poľovníckej organizácie Kaľamárka- Detva a štyrmi skúsenými poľovnými psami. Problémová medvedica však ani po 3 dňoch intenzívneho pátrania nebola nájdená.

ŠOP SR vyzýva obyvateľov a turistov, aby boli pri pohybe v predmetnej lokalite nanajvýš opatrní a dbali na svoju bezpečnosť. Problémová medvedica, ktorú sa Zásahový tím ŠOP SR rozhodol odstrániť, pravidelne navštevovala blízke záhrady a ovocné sady so sezónnym ovocím a zároveň spôsobovala škody aj na hospodárskych zvieratách a hydine.

Ochranári vysvetlili, že na Poľane sú dlhodobo problémy spôsobené aj tým, že vnadenie medveďov z dôvodu fotografovania a kŕmenia zveri vyvolalo návyk šeliem na ľudský pach a ľudskú potravu.

Autor: © Nový Čas

Vyberáme pre Vás niečo viac

Súvisiace