Svetový deň duševného zdravia (10.10.) zobrala ako skvelú príležitosť na to, aby prehovorila k ľuďom. Status na sociálnej sieti začala priznaním, že posledný rok chodí na terapiu. Prvý raz psychológa navštívila, keď mala 26 rokov a nezvládla balansovať medzi prácou a osobným životom. Po obrovskej záťaži na svoje telo vyhorela. „Moje vyhorenie vyzeralo tak, že som odpadla, potom sa prebudila do kŕčov, bola týždeň na jiske, ďalšie dva týždne na internom a moje telo odmietalo akúkoľvek liečbu, nevedeli mi ani stanoviť diagnózu," priznáva Marcinková.
Pomohla až psychologička
Mala vtedy vysoké zápalové hodnoty, kŕče, slabosti a príčina bola nejasná. Dostala ju z toho až odborná pomoc psychologičky. Veľmi jej vtedy pomohla, a práve preto sa ju rozhodla vyhľadať aj tento rok. Nie kvôli tomu, že by opäť pociťovala fyzické problémy, ale preto, lebo cítila, že niečo nie je v poriadku. „Bola som nespokojná s tým ako som sa vnútorne cítila. Nevedela som skĺbiť materstvo a prácu tak, aby mi oboje prinášalo radosť. Nevedela som ako sa nehnevať na partnera, za to že tu nie je, keď ho potrebujem," vysvetľuje politička. Potrebovala sa naučiť ako zvládať stres a osamelosť a porozumieť svojim problémom.
Na Slovensku je to tabu
Marcinková si myslí, že návšteva psychológa či psychiatra je na Slovensku tabu a považovaná za niečo "nenormálne". Vnímala to tak aj vo svojom okolí: „Dokonca aj moji blízki, otec, mama, niektorí priatelia sa na mňa pozerali s nepochopením, že prečo chodím na terapiu." Ona sa pri tom len usmieva.